تابلو خوانی حرفه ای

استفاده از قدرت خریدار به فروشنده به عنوان سیگنال [تابلو خوانی]

سیگنال قدرت خریدار به فروشنده

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس تهران یکی از تکنیک های معامله گری می باشد که هر سرمایه گذاری در کنار تحلیل تکنیکال و یا تحلیل بنیادی می تواند سهام مناسب را انتخاب و معامله کند. یعنی هر سرمایه گذاری با دانستن برخی از تکنیک های معاملاتی میتواند سهامی را پیدا کند که از چشم بازار دور مانده و یا بازار به ان توجهی ندارد اما برخی تغییرات یکباره در حجم معاملات و یا عوامل دیگر که در این بخش در خصوص آن صحبت می کنیم میتواند چراغ راه سرمایه گذار برای انتخاب آن سهام در بازار سرمایه باشد. البته داشتن تخصص و تبحر در تابلو خوانی به گذشت زمان و کسب تجربه نیاز دارد و ما هم در این مقاله و یا سایر مقالاتی که در این سایت در خصوص تابلو خوانی کاربردی در بورس تهران نوشته ایم سعی داریم که این موضوع را ساده تر کنیم و در واقع تجربه های خود را در این زمینه ارائه کنیم.

معرفی برخی از تکنیک‌های کاربردی تابلوخوانی در بورس

در بخش های قبل گفتیم که تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس می تواند کمک فراوانی به سرمایه گذار برای انتخاب سهم در بازار کند و بسیاری از نمونه های تابلو خوانی را به همراه مثال های واقعی متعدد عنوان کردیم. در این مثاله قصد داریم برخی از تکنیک های کاربردی تابلو خوانی که هر سرمایه گذار با تشخیص به موقع آن می تواند بازدهی مناسبی در بازار کسب کند را با هم مرور کنیم. البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که برخی از تکنیک های معاملاتی تابلو خوانی باید به صورت ترکیبی مورد استقاده قرار گیرد. به عنوان مثال زمانی که حجم معاملات یک الارم به شما میدهد باید بررسی ورود و یا خروج نقدینگی به همراه تحلیل تکنیکال و قدرت خریدار به فروشنده باشد و … مد نظرقرار گیرد. به هیمن دلیل توصیه میکنم مقاله “تابلو خوانی و بازار خوانی و تکنیک های معاملاتی در بورس ” را مطالعه کنید.

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس

سیگنال قدرت خریدار به فروشنده در تابلو خوانی

یکی از موضوعات مورد توجه در تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس تهران استفاده از قدرت خریدار به فروشنده در هنگام بررسی سهم برای خرید و یا فروش می باشد. این نسبت نشان میدهد که آیا در معاملات سمت خریدار قدرت بیشتری دارد و یا فروشنده. به عنوان مثال شما قصد خرید سهالمی را دارید. سهم را به لحاظ تکنیکال بررسی کرده اید و میبینید که شرایط مناسبی دارد. آیا در این شرایط سهم را میخرید؟ اگر پاسخ بله است پس اشتباه میکنید چرا که در بررسی سهم رفتار معاملاتی سرمایه گذاران را بررسی نکردیه اید و یکی از این رفتارها همان نسبت خریدار به فروشنده در سهم می باشد. برای کسب دانش بیشتر در خصوص این نسبت مهم در انتخاب سهم مقاله ” تابلو خوانی و بازار خوانی : قدرت خریدار به فروشنده” را مطالعه کنید. جهت درک بهتر موضوع ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

برای آموزش تابلوخوانی حرفه‌ای روی لینک زیر کلیک کنید:

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “استفاده از قدرت خریدار به فروشنده به عنوان سیگنال [تابلو خوانی]

 1. کامران تختی گفت:

  مفاهیم بسیار عالی درس داده شده

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 2. سلام
  بهترین سایت شخصی درباره اموزش بورس و مفاهیم بورسی دارید
  بدرود

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *