روانشناسی بازار

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس : بخش اول

تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس چگونه است

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس تهران یکی از تکنیک های معامله گری می باشد که هر سرمایه گذاری در کنار تحلیل تکنیکال و یا تحلیل بنیادی می تواند سهام مناسب را انتخاب و معامله کند. یعنی هر سرمایه گذاری با دانستن برخی از تکنیک های معاملاتی میتواند سهامی را پیدا کند که از چشم بازار دور مانده و یا بازار به ان توجهی ندارد اما برخی تغییرات یکباره در حجم معاملات و یا عوامل دیگر که در این بخش در خصوص آن صحبت می کنیم میتواند چراغ راه سرمایه گذار برای انتخاب آن سهام در بازار سرمایه باشد. البته داشتن تخصص و تبحر در تابلو خوانی به گذشت زمان و کسب تجربه نیاز دارد و ما هم در این مقاله و یا سایر مقالاتی که در این سایت در خصوص تابلو خوانی کاربردی در بورس تهران نوشته ایم سعی داریم که این موضوع را ساده تر کنیم و در واقع تجربه های خود را در این زمینه ارائه کنیم.

 

معرفی برخی از تکنیک های کاربردی تابلو خوانی در بورس

در بخش های قبل گفتیم که تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس می تواند کمک فراوانی به سرمایه گذار برای انتخاب سهم در بازار کند و بسیاری از نمونه های تابلو خوانی را به همراه مثال های واقعی متعدد عنوان کردیم. در این مثاله قصد داریم برخی از تکنیک های کاربردی تابلو خوانی که هر سرمایه گذار با تشخیص به موقع آن می تواند بازدهی مناسبی در بازار کسب کند را با هم مرور کنیم. البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که برخی از تکنیک های معاملاتی تابلو خوانی باید به صورت ترکیبی مورد استقاده قرار گیرد. به عنوان مثال زمانی که حجم معاملات یک الارم به شما میدهد باید بررسی ورود و یا خروج نقدینگی به همراه تحلیل تکنیکال و قدرت خریدار به فروشنده باشد و … مد نظرقرار گیرد. به هیمن دلیل توصیه میکنم مقاله “تابلو خوانی و بازار خوانی و تکنیک های معاملاتی در بورس ” را مطالعه کنید

 

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس

 

قدرت خریدار به فروشنده در تابلو خوانی و استفاده از ان به عنوان سیگنال خرید و یا فروش

یکی از موضوعات مورد توجه در تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس تهران استفاده از قدرت خریدار به فروشنده در هنگام بررسی سهم برای خرید و یا فروش می باشد. این نسبت نشان میدهد که آیا در معاملات سمت خریدار قدرت بیشتری دارد و یا فروشنده. به عنوان مثال شما قصد خرید سهالمی را دارید. سهم را به لحاظ تکنیکال بررسی کرده اید و میبینید که شرایط مناسبی دارد. آیا در این شرایط سهم را میخرید؟ اگر پاسخ بله است پس اشتباه میکنید چرا که در بررسی سهم رفتار معاملاتی سرمایه گذاران را بررسی نکردیه اید و یکی از این رفتارها همان نسبت خریدار به فروشنده در سهم می باشد. برای کسب دانش بیشتر در خصوص این نسبت مهم در انتخاب سهم مقاله ” تابلو خوانی و بازار خوانی : قدرت خریدار به فروشنده” را مطالعه کنید. جهت درک بهتر موضوع ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

 

تابلو خوانی و بازار خوانی : بهترین زمان معامله در طی روز

در بحث آموزش تابلو خوانی به زبان ساده باید گفت که حتی زمان انجام معاملات در طی روز هم یکی از فاکتورهای مهم در معاملات می باشد. اینکه چه زمانی از روز معامله کنیم. سفارش های اول صبح در نمادهای مختلف چه معانی دارد. چگونه معاملات نیم ساعت پایانی بازار را رصد کنیم. نمودار روزانه حجم قیمت چه دیدی میتواند به سرمایه گذار دهد. همه این موضوعات در بحث معاملات روزانه ببسیار مهم می باشد. به همین دلیل پیشنهاد میکنم مقاله ” بهترین زمان معامله در طی روز ” در طی روز را مطالعه کنید.

 

 

کمک تابلو خوانی در زمان فروش سهم

سرمایه گذاران در خرید و فروش سهام خود از تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال و یا تابلو خوانی کاربردی که من آن را بعد سوم تحلیل در بورس تهران نامیدم استفاده میکنند. یک سری سیگنال ها در خصوص زمان فروش سهم وجود دارد که معمولا برای سرمایه گذارانی که به دنبال هدف های کوتاه مدتی در سهم هستند بسیار کارا و مناسب به حساب می آید و می تواند به گونه ای سیگنال هایی برای فروش مد نظر قرار گیرد و به همین دلیل هر سرمایه گذاری سوای تحلیل بنیادی و فتندامنتال سهم به لحاظ تولید و فروش و میزان هزینه ها و … میتوانند در معاملات از آن استفاده کند. استفاده از این تکنیک ها ممکن است برای سرمایه گذاران کوتاه مدتی مناسب باشد اما درک آن به همراه تحلیل های دیگر میتواند دید خوبی در اختیار سرمایه گذار قرار دهد. به همین دلیل پیشنهاد میکنم مقاله “ تابلو خوانی در هنگام فروش سهم” را مطالعه کنید.

 

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس

 

جهت ثبت نام در کلاس آموزش تابلو خوانی بورس کلیک کنید.

تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس تهران

 

شاید علاقمند باشید این مقالات را هم مطالعه کنید

خرید کتاب های بورسی با تخفیف

راهنمای کامل صندوق های قابل معامله در بورس

راهنمای کامل آشنایی با شاخص های بورس در سایت tsetmc.com

 

نوشته های مرتبط

4 نظر در “تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس : بخش اول

 1. کامران تختی گفت:

  مفاهیم بسیار عالی درس داده شده

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 2. سلام
  بهترین سایت شخصی درباره اموزش بورس و مفاهیم بورسی دارید
  بدرود

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *