تابلو خوانی حرفه ای

برای سرمایه گذاری در بورس چه تکنیک هایی باید بلد باشیم؟

برای سرمایه‌گذاری در بورس چه تکنیک‌هایی باید بلد باشیم؟

این روزها یکی از روش‌های رایج انتخاب سهم در بین سرمایه گذران تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس  می باشد به گونه ای که سرمایه گذاران در کنار تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال از تابلو خوانی در بورس که آن را بعد سوم تحلیل در بازار بورس نامیدم استفاده می کنند. پس تابلو خوانی کاربردی در بورس یعنی شناخت یک سری تکنیک های معاملاتی در بورس که در صفحه سایت مدیریت فناوری بورس تهران (دسترسی کامل به آموزش سایت tse) می توان آنها را درک کرد. در بخش قبلی در خصوص برخی از تکنیک های معاملاتی در بازار سرمایه با استفاده از تکنیک آموزش تابلو خوانی در بورس صحبت کردیم. در این مقاله نیز قرار است برخی دیگر از این تکنیک های معاملاتی را اموزش دهیم که بتوانید در معاملات از آن استفاده کنید. پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس

1) نوسان گیری در سهم

در تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس یکی از موضوعاتی که به آن اشاره می شود نوسان گیری در سهم است. به طور کلی نوسان گیری بسیار مورد علاقه سرمایه گذاران در بورس می باشد و همه افرادی که برای اولین بازار وارد بازار سرمایه می شوند سعی می کنند بازدهی های کوتاه مدت و مستمر داشته باشند و فکر میکنند این موضوغ از طریق نوسان گیری های کوتاه مدت و روزانه امکان پذیر است. اینکه نوسان گیری در بورس درست است یا خیر را نمی دانم ولی انقدر میدانم که اگر قصد نوسان گیری در بورس را داشته باشید باید اولا تحلیل تکنیکال را مسلط باشید، تابلو خوانی در بورس را بدانید و ثانیا تجربه کافی در بورس داشته باشید تا بتوانید در بازار موج سواری کنید. در واقع این رموز موفقیت در بحث نوسان گیری در بورس می باشد. اما نوسان گیری دارای اصولی می باشد که در مقاله ” نوسان گیری در سهم ” در خصوص آن توضیح دادم و به همین دلیل پیشهاد میکنم این مقاله مهم را مطالعه کنید.

2) خواندن کتاب‌های کاربردی

یکی از کتاب هایی که در زمینه تابلو خوانی در بازار سرمایه وجود دارد کتاب ” سهام نخرید مگر با شناخت رفتار و روانشناسی بازار می باشد. این کتاب توسط بنده تالیف شده و در واقع مناسب سرمایه گذارانی می باشد که سابقه فعالیت انها در بازار سرمایه کمتر از 2 سال است. محتوای این کتاب در خصوص روانشناسی معاملات و برخی از تکنیک های تجربی معامله گری در بازار می باشد که حاصل سال ها تجربه اینجانب در بازار سرمایه می باشد. در واقع این کتاب دید خوبی را در اختیار سرمایه گذاران قرار میدهد و به آنها کمک میکند تا شرایط بازار را قبل از زیان کردن بیشتر و بهتر درک کنند تا اینکه زیان کنند و یک موضوعی را یاد بگیرند.به همین دلیل به سرمایه گذاران عزیز پیشنهاد میکنم که این کتاب را مطالعه کنند. اطلاعات بیشتر در خصوص محتوا و خرید این کتاب در این لینک قابل دسترس است.

تابلو خوانی حرفه ای و کاربردی در بورس

3) شناخت نمادهای پربیننده

یکی از تکنیک هایی که در خصوص تابلو خوانی در بورس وجود دارد رصد نمادهای پربیینده بازار می باشد. شاید بارها نمادهای پربیننده در بازار نظر شما را به خود جلب کرده باشد اما واقعا نظری در خصوص آن نداشتید و ان را بررسی نمی کردید . در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که ایا نمادهای پربیننده بازار می تواند به کمک سرمایه گذار در انتخاب سهم بیاید و یک سرمایه گذار وقتی با نمادهای پربیننده بازار مواجه می شود باید چه عواملی را در سهم مورد بررسی قرار دهد. اینکه حجم معاملات آن سهم چه تغییری داشته؟ نماد به لحاظ رفتار شناسی معامله گران چه وضعیتی دارد؟ وضعیت آن سهام به لحاظ تکنیکال به چه صورت می باشد. همه اینها عواملی هستند که باید با دیدن نمادهای پربیننده بازار مورد بررسی قرار گیرند و اینطور نیست که هر نماد پر بیننده ای به عنوان سیگنال خرید در بازار باشد. در خصوص اینکه چه عواملی را باید در نمادهای پربیننده بازار مورد بررسی قرار دهیم در مقاله “تکنیک تابلو خوانی سهام: نمادهای پربیننده” در خصوص آن صحبت کرده ایم که حتما آن را مطالعه کنید. شکل زیر نمادهای پربیننده در صفحه سایت tse را نشان میدهد.

جهت ثبت نام در کلاس آموزش تابلو خوانی بورس روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه از طریق لینک زیر:

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “برای سرمایه گذاری در بورس چه تکنیک هایی باید بلد باشیم؟

 1. مینا گفت:

  لطفا کلاس های آموزشی خود را در صورت امکان در سایت خود اعلان کنید که ما بتوانیم موفق به شرکت در جلسات آموزشی شما استاد عزیز بشویم.ممنونم.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   بله حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *