تابلو خوانی حرفه ای

معرفی کتاب تابلوخوانی در بورس

معرفی کتاب تابلو خوانی

تابلو خوانی یکی از نیازهای اساسی هر سرمایه‌گذار بعد از ورود به بازار سرمایه و دریافت کد بورسی است تا بتواند اتفاقاتی را که در تابلو معاملاتی بورس مشاهده می‌کند تجزیه و تحلیل کرده تا با استفاده از اطلاعات بدست آمده به خرید و فروش سهام بپرداد. تابلو خوانی بورس حتی برای سرمایه گذارانی که چندین سال در بازار سرمایه فعالند نیز کارایی دارد و همه سرمایه گذاران حتی آنهایی که با استفاده از تحلیل بنیادی و یا تکنیکال در بازار معامله می کنند باید آن را یاد بگیرند. برای درک بهتر این موضوع مثالی میزنم. فرض کنید که سرمایه گذاری با تحلیل بنیادی سهم کپشیر را برای خرید مد نظر دارد. آیا این سرمایه گذار صرفا با وجود اینکه کپشیر بنیادی خوبی دارد باید آن را بخرد و یا باید مولفه های دیگری را هم مد نظر قرار دهد؟ اینجاست که باید با استفاده از تابلو خوانی قیمت مناسبی را برای خرید مد نظر قرار دهد. حال اگر رفتار معاملاتی سرمایه گذاران در این سهم فروش است آیا باز هم باید سهم را بخرد و یا اینکه صبر کند تا تابلو سهم مناسب شود و زمانی که فشار فروش در سهم نیست ان را خریداری کند؟ اینها موضوعاتی است که در بحث تابلو خوانی در حصوص آن صحبت می شود.

یکی از مشکلاتی که در بین فعالان بازار سرمایه در خصوص تابلو خوانی بورس وجود دارد این است که سرمایه گذاران بنیادی و یا تکنیکالیست در هنگام خرید سهام اصلا به روانشناسی بازار بورس توجهی ندارند و رفتار معامله گران را در خریدن و یا فروختن سهم در یک قیمت مناسب در نظر نمی گیرند و ممکن است حتی با فرض مناسب بودن سهم، قادر نباشند در یک قیمت مناسب سهم را خریداری و یا به فروش برسانند. اینکه ما قادر به تشخیص محدوده مناسب برای فروش سهم باشیم صرفا با ترکیبی از تحلیل تکنیکال و آموزش تابلو خوانی در بورس امکان پذیر است و افرادی که قادر به درک موضوع حجم معاملات و استفاده از آن در خرید و فروش سهم باشند قادرند موقعیت های مناسبی را برای فروش سهم انتخاب کنند.

آموزش تابلو خوانی در بورس

آموزش تابلو خوانی در بورس

تابلو خوانی در بورس یکی از آموزش هایی می باشد که هر سرمایه گذار باید آن را بیاموزد تا بتواند درک بهتری نسبت به تابلو معاملات و برخی تکنیک های معاملاتی در بورس داشته باشد. شناخت و خواندن تابلو معاملاتی در بورس صرفا نگاه کردن قیمت ها و برخی مولفه های معاملاتی در سهم نیست بلکه سرمایه گذار باید قادر به درک بخش های موجود در صفحه معاملات باشد. اینکه سرمایه گذار قیمت های معاملاتی مانند آخرین معامله، قیمت پایانی و … را میبیند باید بتواند به درستی ان را تفسیر کند که این موضوع جز با آموزش تابلو خوانی در بورس امکان پذیر نیست. آنچه را که امروز تحت عنوان تابلو خوانی در بورس داریم شامل تفسیر قیمت ها در بازار و رفتارهایی می باشد که در ذهن خریداران و فروشندگان شکل میگیرد و همه اینها در قالب عدد و رقم خود را نشان میدهد. اما متاسفانه عده ای فکر میکنند که تابلو خوانی صرفا آموزش سایت TSETMC است در صورتی که این تفکر اشتباه و این موضوع هم به اشتباه در ذهن سرمایه گذاران جا افتاده است. پس بدانید که آموزش تابلو خوانی در بورس در واقع فهمیدن تفکرات سرمایه گذاران در معاملات است.

معرفی کتاب تابلوخوانی در بورس

اما یکی از مشکلات دیگری که سرمایه گذاران دارند این است منبع درستی برای مطالعه تابلو خوانی در بورس ندارند و به همین دلیل به دنبال یافتن منبع مناسبی برای یادگیری تابلو خوانی در بورس می باشند. یکی از کتاب هایی که در این زمینه می تواند مفید باشد مطالعه کتاب ” سهام نخرید مگر با شناخت رفتار و روانشناسی بازار ” می باشد که با استقبال بالای سرمایه گذاران قرار گرفته و با فروش 12000 جلد به چاپ هفتم رسیده است و یکی از کتاب های پرفروش بازار سرمایه به حساب می اید که دلیل آن نیز بیان تکنیک های معاملاتی و برخی تکنیک های تابلو خوانی در بورس به زبانی کاملا شیوا و روان می باشد. بنابراین به همه سرمایه گذارانی که فعالیت آنها در بازار سرمایه کمتر از دو سال می باشد پیشنهاد میکنم که این کتاب را مطالعه کنند. در واقع این کتاب حاصل تجربه های معامله گری می باشد که هر سرمایه گذاری باید با صرف زمان زیاد ئو هزینه زیاد در بازار سرمایه آن را کسب کند.

آموزش تابلو خوانی در بورس

سرفصل های کلاس آموزش تابلو خوانی در بورس

 • آشنایی کلی با سایت tsetmc

 • شاخص کل یا هم وزن : بر اساس کدام بازار را تحلیل کنیم.

 • بررسی رفتار معامله گران بازار در خرید و فروش بر اساس قیمت های پایانی و آخرین معامله

 • چگونگی تشخیص ورود پول هوشمند به سهم بر اساس حجم معاملات

 • بررسی نسبت خریدار به فروشنده در تشخیص روند حرکتی سهم

 • چگونه ورود نقدینگی به کل بازار را تشخیص دهیم.

 • بررسی روند خرید و فروش حقیقی و حقوقی در بازار و تصمیم گیری بر اساس آن

 • معرفی برخی از فیلترهای کاربردی در جهت شناسایی سهام

 • چگونه ورود نقدینگی به صنایع را تشخیص دهیم.

 • کد به کد و معاملات بلوکی و بررسی رفتار معامله گران حقیقی و حقوقی در خرید و فروش

به عنوان مثال ویدئوی زیر در خصوص این است که چگونه حجم معاملات سهم میتواند به عنوان سیگنال معاملاتی قرار بگیرد و اینکه پول هوشمند در سهم را چگونه با استفاده از تابلو خوانی تشخیص دهیم.

در نهایت خدمت شما دوستان عزیز ذکر کنم که کتاب های تابلو خوانی در بورس که شامل مقالات زیر می باشد؛ نیازی به خرید ندارید و از همین سایت قادر به خواندن همه مطالب موجود در آن هستید.

شرکت در دوره آموزشی تابلو خوانی پیشرفته به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

آموزش تابلو خوانی مقدماتی از جمله دوره های اموزش و مهارتی می باشد که همه سرمایه گذارن باید این دوره آموزشی را بگذرانند. این دوره صرفا مقدمات و یادگیری یک سری تکنیک های معاملاتی در هنگام خرید و فروش می باشد اما دوره تابلو خوانی پیشرفته ویژه سرمایه گذارانی می باشد که فعال بازار می باشند و تجربه معاملاتی بیشتری دارند. این دوره اموزشی به سرمایه گذاران کمک می کند که روند بازار را تشخیص دهند چرا که شناسایی روند بازار اولین اقدام برای ورود به بازار و معامله کردن می باشد و به همین دلیل به همه سرمایه گذاران پیشنهاد می شود در این دوره اموزشی شرکت کنند.

جهت ثبت نام در این کلاس آموزشی از طریق لینک زیر اقدام کنید.

نوشته های مشابه

14 دیدگاه در “معرفی کتاب تابلوخوانی در بورس

 1. مینا گفت:

  سلام مقالاتتان عالی هستندبه امید شرکت در کلاسهایتان. همیشه ما سهامداران خرد بازار دعا گوی شما هستیم.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   ممنون از شما

 2. مسعود گفت:

  سلام استاد
  کلاسهای آموزش تابلو خانی توسط شما
  کجا برگذار میشه
  لطفا لینکش رو قرار بدید
  ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در کارگزاری اگاه برگزار میشه

 3. حامد گفت:

  سلام ببخشید بنده در شهرسالت زندگی میکنم و تهران نیستم
  ایا اموزش از راه دور مثل بکیج های تصویری و جزوات در مورد تابلو خانی هم دارید که برا بنده مناسب باشه .در صورت امکان هرچه زودتر به بنده اطلاع رسانی کنید
  ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام

   در دوره های آنلاین کارگزاری آگاه شرکت کنید

   bashgah.com/edu

 4. حامد گفت:

  در ضمن منظورم تنها تابلو خانی نیست بلکه تحلیل و استخراج اطلاعات از تابلو در جهت تصمیم گیری در خرید فروش هستش نه صرفا اشنایی با مفاهیم ابتدایی و ایکون ها در سایت بورس

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   همین مفاهیم در واقع تابلو خوانی و رفتار شناسی معاملات هست

 5. مجتبی ادیب پور گفت:

  سلام استاد…
  به نظر شما من کلاس انلاین شما را در آگاه ثبت نام کنم یا کتاب شما رو تهیه کنم؟
  #تابلوخوانی

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   دو تا موضوع متفاوت هست

   هم کلاس رو شرکت کنید و هم کتاب رو تهیه کنید

 6. ehsan1351 گفت:

  استاد لینک خرید کتاب غیرفعاله و قابل کلیک کردن نیست

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   بله غیر فعال هست. چون ارسال کتاب ها در عید با تاخیر همراه هست

 7. امیر گفت:

  مگه فوق العاده تر از شما داریم استاد
  امیدوارم بتونم کلاساتون رو قبل از تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم

  1. mehdi afzalian گفت:

   ممنونم از لطف شما

   بهتر از من هم زیادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *