ثروتمند ترین مرد بابل

ثروتمند ترین مرد بابل

ثروتمند ترین مرد بابل

ثروتمند ترین مرد بابل : لوح های گلی

ثروتمند ترین مرد بابل داستان پرداختن به موضوع موفقیت در زندگی خصوصا در زمینه مالی و اقتصادی است. در این کتاب گرفتاری های مالی و اقتصادی در قالب داستان مورد بررسی قرار گرفته و راه های بسیار جالبی برای رفع آن پیشنهاد شده است. حال بعد از پنج هزار سال یک استاد دانشگاه دستورات این کتاب را مورد عمل قرار میدهد و چنان نتیجه مثبتی بدست می اورد که برای خود او باور کردنش سخت است.

 

ثروتمند ترین مرد بابل : لوح های گلی

پروفسور عزیزم:

پنج لوح گلی مربوط به حفاری های اخیر خرابه های بابل همراه با نامه شما رسید. شیفتگی من حد و حصری نداشت و ساعات خوشی را به ترجمه حکاکیهای روی آن صرف کردم. باید نامه شما را بی درنگ پاسخ میدادم اما ترجیح دادم آن را به تاخیر اندازم تا اینکه ترجمه هایی که کامل است را ضمیمه کنم.

فکر پسندیده و جالبی به نظرم رسید که روش های گفته شده در لوحه های گلی را محک بزنم و ببینم که آیا امروزه هم همچون روزگاران کهن می توان از این شیوه ها سود جست. به این جهت همسرم و خود تصمیم گرفتیم تا طرح مزبور را در زندگی خصوصی خود اجرا کنیم و بهبودی در وضعیت خود به وجود اوریم.

 

لوحه شماره 1

اکنون که ماه در حالت بدر است من ” دباسیر” که به تازگی از سرزمین شام برگشته ام و تصمصم دارم که بدهی های فراوان خود را بپردازم و از قدرتمندان شهر خودم بابل شوم؛ در اینجا بر روی لوحه های گلی مطالب خودم را ثبت میکنم تا برای همیشه باقی بماند و کمک و راهنمایی من برای رسیدن به آروهای عالی و بلندم باشد. برای همین من سه نقشه دارم.

اول اینکه این نقشه خوشبختی و رفاه من را تامین میکند. بنابراین باید یک دهم از درآمدهایم را کنار بگذارم و برای خود نگه دارم .

دوم اینکه این نقشه باید باعث شود تا من نیازهای همسرم را را که در کمال وفاداری خانه پدری خود را ترک کرده و به نزد من آمده است تامین کنم و بر او لباس های نیکو بپوشانم. زیرا ماتون می گوید که حمایت از همسر وفادار در دل مرد احساس احترام را به خویشتن ایجاد میکند و بر قدرت و تصمیم او در رسیدن به هدف ها می افزاید.

ادامه دارد…..

منبع ” ثروتمندترین مرد بابل”
تالیف: جرج کلاسون ترجمه: مهدی مجرزاده کرمانی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *