معامله گران موفق

جک شواگر : کتاب جادوگران بازار نوین

کتاب جادوگران بازار نوین : تجربه ای نوین از معامله گری در بازار مالی

جک شواگر نویسنده کتاب جادوگران بازار مالی می باشد. کتابی که حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ کتابی که نمونه هایی از تجربه های موفق و یا درداور معامله گری در بازار سرمایه است. این کتاب حاصل مصاحبه با بسیاری از معامله گران بزرگ بازارهای مالی می باشد که از تجربه های خود میگویند و علت موفقیت و شکست خود را توضیح میدهند. برای فعالیت در بازارهای مالی دو راه وجود دارد. راه اول این است که شروع به فعالیت در بازار کنید و آرام ارام تجربه کسب کنید ولی در این راه باید هزینه زیادی هم پرداخت کنید ولی راه دوم این است که تجربات معامله گران موفق دنیا را مطالعه کنید و از همان ابتدا از زیان هایی که ممکن است به وجود اید جلوگیری کنید. این کتاب در واقع هدف دوم را پوشش میدهد.

کتاب جادوگران بازارنوین کتابی مبتنی بر مصاحبه هایی با تریدرهای برتر دنیا می باشد که به قلم شواگر گردآوری شده است. در این کتاب نظم و انضباط معامله گران حاصل موفقیت های آنها در بازارهای مالی می باشد. شواگر در این کتاب به نتیجه ای رسد و این بود که وقتی توانایی زیان کردن ندارید؛ داد و ستد نکنید. این جمله نشان میدهد که فعالیت در بازارخای مالی ممکن است با زیان همراه باشد و یک فعال بازار سرمایه باید توانایی تحمل زیان را داشته باشد.

کتاب جادوگران بازار نوین

 

نویسنده کتاب معروف جادوگران بازار نوین کیست

جک شواگر متولد 1948 است . وی درسال 1970 در دانشگاه بروکلین موفق به دریافت مدرک کارشناسی اقتصاد شد و در سال 1971 مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد خود را در دانشگاه برون دریافت نمود. او در حال حاضر مدیر عامل چند شرکت سهامی و صندوق سرمایه گذاری است. او همچنین مشاورشرکت Catalytic Investment Group ( یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری در سنگاپور است. تجربه قبلی او شامل 22 سال به عنوان مدیر تحقیق و توسعه برای برخی از شرکت های پیشرو وال استریت و 10 سال به عنوان مدیر کل CTA است.

شواگر به طور گسترده در خصوص معامله گران بزرگ در تمام بازارهای مالی نوشته است. شاید او بیشتر به خاطر بهترین مصاحبه اش با بهترین مدیران صندوق در دو دهه گذشته مورد توجه و شناخت بازار قرار گرفته است.

از جمله آثار او میتوان به جادوگران بازار، جادوگران بازار نوین و جادوگران بازار سهام اشاره کرد. آخرین کتاب در این سری (Hedge Fund Market Wizards) در ماه مه 2012 منتشر شد. اولین کتاب شواگر راهنمای کامل برای بازارهای فیوچر(1984) یکی از کارهای مرجع کلاسیک در این زمینه است.

کتاب جادوگران بازار نوین

 

چرا کتاب جادوگران بازار نوین را مطالعه کنیم

در کتاب جادوگران بازار نوین به دو گونه مخاطب اشاره شده است : افراد حرقه ای که مشاغل مرتبط با داد و ستد در بازارها دارند یا دانشجویان جدی بازارهای مالی و خواننده های عادی که علاقه وافری به بازارهای مالی دارند و کنجکاوند در باره کسانی که در بازارهای مالی موفق شده اند بیشتر بدانند؛ بازاری که اکثریت وسیعی وارد ان می شوند مال خود را می بازند. به منظور اینکه این کتاب برای افراد عادی قابل فهم باشد تلاش کرده ام تا به ویژه از به کار بردن عناوین مبهم خودداری کنم و هر جا نیاز بود توضیح داده ام.

 

سرفصل های کتاب جادوگران بازار نوین

فصل 1 – چشم انداز تجارت

فصل 2 – بزرگترین بازار جهان

فصل 3 – بازر اتی: بازاری پر از تنوع

فصل 4 – مدیران سرمایه و زمان سنج ها

فصل 5 -ماشین پول سازی

فصل 6 – روانشناسی داد و ستد

 

گردآوری متن : امیرحسین مهدی کرمی

 

خواندن و مطالعه این کتاب برای افرادی که در بازار سرمایه و به خصوص بازار فارکس فعالیت میکنند پیشنهاد می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *