تابلو خوانی حرفه ای, مالی رفتاری و روانشناسی بازار

ربات تابلو خوانی بورس چگونه کار می‌کند؟

ربات تابلو خوانی بورس

از ربات تابلوخوانی بورس چه می دانید

ربات تابلوخوانی در بورس رباتی است که داده های معاملاتی در بازار را در قالب یک ربات تلگرامی در اختیارتان قرار میدهد که کار آن ساده سازی و بهینه کردن رفتارهای معاملاتی سرمایه گذاران می باشد و سرمایه گذاران با استفاده از آن قادر به رصد و درک لحظه ای بازار خواهند بود. این ربات دیتاهای بازار را که حاصل رفتار سرمایه گذاران در نمادهای مختلف می باشد تحلیل میکند و سرمایه گذاران نیز با استفاده از دیتاهای تحلیل شده قادر به تصمیم در خصوص خرید و یا فروش سهم خواهند بود. در ادامه در خصوص برخی از ابزارهای کاربردی که ربات در اختیارتان قرار میدهد صحبت و کاربرد آن را با هم مرور میکنیم. پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید. شکل زیر نمای کلی از ربات را نشان میدهد.

ربات تابلو خوانی بورس

 

چگونه از ربات تابلو خوانی بورس استفاده کنیم؟

برای استفاده از ربات تابلوخوانی در بورس میتوانید از دو روش زیر استفاده کنید که البته روش اول ساده تر است.

در روش اول ابتدا فیلتر شکن خود را روشن کرده و سپس بر روی لینک  یا کلیک کنید تا مستقیما وارد صفحه ربات شوید و اشتراک 15 روزه رایگان را دریافت کنید.

در روش دوم تلگرام خود را باز کنید. کافی است rasadkhone_bot را در قسمت جستجو تلگرام سرچ کنید. بعد از سرچ گزینه های مختلفی از ربات را در اختیارتان قرار میدهد که میتوانید بر روی هر یک از گزینه های معرفی شده کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی یکی از آنها نمای زیر را مشاهده میکنید.

 

ربات تابلو خوانی بورس

در مرحله بعدی کافی است بر روی دکمه start کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی دکمه  start با صفحه زیر مواجه می شوید که کافی است بر روی دکمه نشان داده شده کلیک کنید. در مرحله بعدی نیز بر روی منوی استارت و یا بر روی آیکون تلگرام کلیک کنید.

ربات تابلو خوانی بورس

 

توضیح بخش های مختلف ربات تابلو خوانی در بورس

قبل از ارائه توضیحات باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید از تابلو خوانی در بورس استفاده کنیم و چرا به این نوع از تحلیل بعد سوم تحلیل در بورس ایران میگویم. نظریه بی نظمی می گوید که هر گونه اخبار و اطلاعاتی که در بازار منتشر می شود در قالب افزایش حجم و ارزش معاملات اثر خود را بر قیمت نشان میدهند و اگر سرمایه گذاران قادر به درک این موضوع باشند تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال ارزش خود را در معاملات از دست می دهند. پیش بینی میکنم که در آینده بی نظمی است که محور معاملات سرمایه گذاران قرار میگیرد برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید پیشنهاد میکنم کتاب معاملات سوداور به روش chaos نوشته بیل ویلیامز را مطالعه کنید. استفاده از تابلو خوانی در معاملات یعنی درک بی نظمی بازار با استفاده از حجم و دیگر اتفاقاتی که در بازار می افتد. حال اگر در زمینه تابلو خوانی دانش لازم را ندارید پیشنهاد می کنم در کلاس تابلو خوانی مقدماتی و دوره آموزش تابلو خوانی پیشرفته شرکت کنید. حال به بررسی برخی از جزییات مهم این ربات حرفه ای تابلو خوانی می پردازیم تا با کاربرد این ربات به صورت کامل آشنا شوید.

 

ربات تابلو خوانی بورس

 

جستجوی نماد چیست؟؟

یکی از نیاز های اولیه هر سرمایه گذاری در بازار سرمایه یافتن اطلاعات کلی از نماد مورد نظرش می باشد. یعنی سرمایه گذار با باز کردن نماد مورد نظرش قصد دارد به اطلاعات کلی از آن نماد دست پیدا کند ولی مشکل اینجاست که محاسبه برخی از نشانه ها در تابلوخوانی اندکی زمان میبرد. در ربات تابلو خوانی سعی کردیم که این نیاز را پوشش دهیم و جنبه های رفتاری سهم را که برای یک سرمایه گذار مهم را به صورت منظم و در یک دسته بندی کامل ارائه کردیم. حتی سرمایه گذار قادر است اطلاعات تحلیل شده نماد در روزهای قبل را هم مشاهده کند و این به عنوان یک مزیت کاربردی برای هر سرمایه گذاری به حساب می آید. به همین دلیل سرمایه گذاران ترجیح میدهند از اطلاعات دسته بندی شده نماد استفاده کنند.

برای استفاده از این بخش کاربردی کافی است در منو اصلی  بر روی گزینه “خدمات اختصاصی” در ربات کلیک کنید و پس از آن در قسمت ” جستجوی نماد” میتوانید نماد مورد نظر خود را سرچ کنید . البته در حال حاضر این امکان فراهم شده است که در هر قسمت ربات، نماد مورد نظر را وارد کنید اطلاعات کاملی از سهم در اختیارتان قرار میدهد. شکل زیر اطلاعات حاصل از یک نماد در ربات تابلو خوانی را به شما نشان میدهد. همانطور که در شکل سمت راست مشاهده میکنید نمودار تحلیل تکنیکال آن نیز وحجود دارد که خطوط حمایت و مقاومت در ان به سادگی مشخص شده است و سرمایه گذار با یک نگاه کلی میتواند تشخیص دهد که سهم در حمایت است و یا مقاومت. در زیر هر نماد چند دکمه شیشه ای وجود دارد که سرمایه گذار با کلیک بر ان میتواند کلیه اطلاعات سهم را در روزهای گذشته بررسی کند. یکی از این دکمه ها هم چارت های تحلیلی می باشد که اطلاعات نماد در روزهای گذشته را به خوبی در کنار هم نشان میدهد.

 

 

یکی از امکانات ویژه این بخش نشان دادن سرانه خرید به فروش در هر سهمی می باشد. تقریبا همه سرمایه گذاران از این ویژگی در هنگام خرید و فروش سهم استفاده میکنند. به همین دلیل در هنگام بررسی سهمی برای خرید و فروش حتما سرانه آن را مشاهده کنید. اطلاعات بیشتار در خصوص سرانه خرید به فروش در هر سهمی را در اینجا مطالعه کنید.

🛎رادار چیست؟؟

💎 بخش رادار در ربات تابلوخوانی میتواند نمادهای منتخب شما را در بین کلیه نمادهای بازار جستجو کرده و اطلاعات معاملاتی مهم آن را برای شما ارسال کند تا شما مطلع شوید و در نهایت تصمیم به خرید و یا فروش بگیرید. در بخش رادار شما می توانید نمادهای مورد نظر خود را وارد کنید تا ربات در فواصل زمانی کمتر از یک دقیقه، آنها را رصد کرده و درصورتی که تحولاتی در سهم رخ داد، اطلاعات مهم و کاربردی زیر به صورت خودکار برای شما ارسال گردد:

🥇 خرید فروش های بزرگ
🥇 عرضه صف خرید
🥇 جمع شدن صف فروش
🥇 سرانه خرید و فروش
🥇 ورود نقدینگی
🥇 برآیند معاملات بزرگ

💵 در اشتراک رایگان شما قادر به اضافه کردن 2 نماد در رادار هستید اما با خرید اشتراک، می توانید تا 8 نماد را وارد کنید.

ربات تابلو خوانی بورس

✅ برای استفاده از این بخش کاربردی کافی است بر روی گزینه “رادار” در ربات کلیک کنید. پس از آن برای اضافه کردن نماد مورد نظر بر روی گزینه “افزودن نماد” کلیک کنید و در مرحله بعد نام نماد مورد نظر خود را در کادر مربوطه نوشته و تایید کنید. نماد مورد نظر وارد لیست رادار شما شده و کلیه اطلاعات مهم معاملاتی سهم مانند ورود و خروج نقدینگی به سهم، صف خرید شدن، صف فروش شدن  نماد و …. را به شما نشان میدهد. از آنجایی که در اشتراک رایگان تعداد نمادها محدود می باشد شما میتوانید با خرید اشتراک ربات تعداد نمادها را به 8 نماد برسانید.

 

مثالی از بخش رادار : فرض کنید نمادی دارای صف فروش 50 میلیونی می باشد. شما قصد دارید بعد از جمع شدن صف فروش سهم را خریداری کنید. دو راه دارید. یا دائما به نماد نگاه کنید تا به محض جمع شدن صف فروش، آن را خریداری کنید. در این صورت بقیه بازار را از دست میدهید. در حالت دیگر شما میتوانید نماد مورد نظر را به بخش رادار اضافه کنید تا بعد از اینکه صف فروش آن جمع شد ربات به شما اطلاع رسانی کند. حال کدام راه را انتخاب میکنید؟؟ با این اطلاع رسانی به موقع شما قادر به کسب سود کوتاه مدت در بازار هستید. یعنی بعد از جمع شدن صف فروش سهم را بخرید و زمانی که سهم به تعادل قیمتی رسید اقدام به فروش آن کنید و چند درصد نوسان کسب کنید.

از طرفی اگر شما قصد داشته باشید که پرتفو روزانه خود را در هر لحظه از زمان مشاهده کنید نیازی نیست وارد صفحه معاملاتی خود شوید. میتوانید نمادهای خود را در ربات وارد کنید و در انتهای بازار وضعیت نمادهای خود را مشاهده کنید.

 

🛎تابلو خوانی صنایع در ربات رصدخونه

یکی از امکانات بسیار کاربردی ربات رصدخونه تابلو خوانی صنایع هست. با استفاده از این امکان شما قادرید وضعیت معاملاتی هر صنعت را به صورت کامل مشاهده کنید و اگر در صنعتی شاهد ورود پول هوشمند و یا سرانه خرید به فروش مناسب هستید به سراغ نمادهای آن صنعت رفته و در یک نگاه کل نمادهای ان صنعت را مشاهده کنید و اطلاعات مفید و کاربردی آن را ببینید. برای استفاده از این بخش در منو اصلی وارد ” خدمات اختصاصی” شوید و سپس بر روی ” جستجوی صنایع” کلیک کنید.

 

وضعیت بازار چیست؟؟

یکی از اطلاعاتی که سرمایه گذاران فعال در بازار سرمایه به آن به صورت روزانه نیاز دارند بررسی ارزش معاملات بازار و ارزش صف های فروش و ورود و خروج نقدینگی روزانه می باشد. یعنی سرمایه گذاران با استفاده از این دیتاها و درک آن به سادگی قادر به تشخیص جهت بازار خواهند بود و می توانند در خرید و فروش های خود دقت بیشتری داشته باشند یعنی زمانی که شرایط بازار مناسب نیست خرید سهم به صلاح نمی باشد. یعنی سرمایه گذار با استفاده از بخش وضعیت بازار قادر به درک کلی از وضعیت بازار خواهد بود.

✅ برای استفاده از این بخش فوق العاده کاربردی کافی است در منو اصلی ربات بر روی “دیده بان بازار” کلیک کرده و سپس بر روی ” وضعیت بازار “ کلیک کنید. به عنوان مثال فرض کنید که ارزش معاملات امروز بازار 2000 میلیارد و ارزش صف های فروش بازار 6000 میلیارد تومان باشد خب در این حالت به سادگی شما میتوانید تشخیص دهید که بازار وضعیت مطلوبی ندارد و این نشان میدهد که برای خرید سهم نباید عجله داشته باشید. البته موضوع تشخیص جهت بازار یعنی کلیت بازار در چه زمانی در حال ریزش و در چه زمانی در حال رشد است در دوره آموزش تابلو خوانی پیشرفته که بحث حدود یک ساعته است آموزش داده می شود. شکل زیر نمونه ای از بخش وضعیت بازار است که در ربات تابلو خوانی بورس می توانید مشاهده کنید.

جهت عضویت در ربات تابلو خوانی بورس کافی است vpn خود را روشن کنید تا در تلگرام ربات را استفاده کنید.

https://telegram.me/rasadkhoneh

 

فیلترهای کاربردی در ربات تابلو خوانی بورس چیست؟؟

امروزه در معاملات بازار سرمایه فیلترها نقش مهمی را ایفا میکنند و عموم سرمایه گذاران در این بازار از فیلترهای مختلف استفاده میکنند چرا که فیلتر قابلیت پیدا کردن چند سهم با یک ویژگی خاص را در بازار در اختیار شما قرار میدهد. برخی از فیلتر ها مانند “ فیلتر قدرت خریدار به فروشنده ” و فیلتر ورود یا خروج پول هوشمند در سهم و ….. فیلترهایی هستند که زیاد مورد استفاده سرمایه گذاران قرار میگیرند و به همین دلیل سعی کردیم این امکان کاربردی را در ربات تابلو خوانی بورس قرار دهیم.

✅ برای استفاده از این بخش فوق العاده کاربردی در ربات تابلوخوانی بورس کافی است در منو اصلی وارد بخش ” فیلتر های کاربردی بورس “ شوید. پس از آن 10 فیلتر کاربردی را مشاهده میکنید که با کلیک بر روی هر یک از آنها نمادهایی که فیلتر مورد نظر را دارند نشان داده می شود. بسیاری از فیلترهایی که به شخصه با آنها ترید میکنم در این لیست آمده است. البته توجه داشته باشید که این فیلترها باید بررسی شوند و در صورتی که شرایط لازم را داشتند برای خرید مد نظر قرار گیرند.

مثالی از بخش فیلترهای کاربردی : یکی از فیلترهایی که به شخصه از آن استفاده می کنم فیلتر شناسایی سهامی که مستعد رشد برای فردا هستند می باشد. برای مطالعه این فیلتر و کاربرد آن کافی است اینجا کلیک کنید. خب در این حالت به جای اینکه فیلتر نویسی کنیئد کافی است دکمه مربوط به این فیلتر را در ربات کلیک کنید و سهم هایی که دارای این ویژگی می باشند را بررسی کنید. شکل زیر خروجی این فیلتر را نشان می دهد. حال برای بررسی هر نماد میتوانید بر روی دکمه شیشه ای که زیر عکس قرار داده شده کلیک کنید تا اطلاعات کامل سهم را در ربات مشاهده کنید.

ربات تابلو خوانی بورس

 

معاملات حرفه ای های بازار در ربات تابلو خوانی بورس چیست؟؟

همیشه این سوال در ذهن فعالان بازار وجود دارد که خریداران بزرگ بازار چه کسانی هستند که باعث افزایش و یا کاهش قیمت سهم می شوند و ما چگونه باید معاملات آنها را رصد کنیم و یا اینکه چگونه تشخیص دهیم که برخی از سهام بازار توسط بزرگان بازار در حال خرید هستند که ما نیز همراه آنها خرید کنیم و یا برعکس چه نمادهایی را بزرگان بازار در حال فروش هستند تا ما از خرید آن اجتناب کنیم. این موضوع تحت عنوان معاملات بزرگ در نماد مطرح می باشد که در بخش اشتراک ویژه ربات می باشد که قادر به خرید آن خواهید بود. رصد معاملات بزرگ بازار دید خوبی را در اختیار سرمایه گذار قرار میدهد و سرمایه گذار با استفاده از آن قادر است معاملات بازار را تشخیص دهد که ایا معامله گران بزرگ بازار در حال خرید هستند یا فروش.

برای استفاده از این بخش فوق العاده کاربردی در ربات تابلوخوانی بورس کافی است بر روی ” خدمات اختصاصی ” و سپس ” معاملات حرفه ای های بازار ” کلیک کنید. پس از آن با چند گزینه مواجه می شوید که شامل ورود پول های بزرگ ، خروج پول های بزرگ و جستجوی پول های بزرگ در هر نماد می باشد. حال کاربر اگر قصد داشته باشد که ورود پول های بزرگ را رصد کند کافی است بر روی این گزینه کلیک کرده و برایند معاملات بزرگ در هر نماد را مشاهده کند. شکل زیر بخشی از معاملات بزرگ در هر نماد را نشان میدهد. برایند معاملات بزرگ در نماد با توجه به مثبت و منفی بودن آن بسیار کمک کننده است. در خصوص برایند معاملات بزرگ و چگونگی ورود و خروج پول در سهم در دوره آموزشی تابلو خوانی پیشرفته به طور کامل صحبت می شود.

ربات تابلو خوانی بورس

 

حجم مشکوک در ربات تابلو خوانی بورس چیست

حجم معاملات در بین سرمایه گذاران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به گونه ای که با تحلیل حجم معاملات در سهمی می توان ورود و یا خروج پول هوشمند در سهم را به سادگی تشخیص داد. پیش تر در مقاله ورود نقدینگی به سهم با حجم معاملات گقتیم که حجم معاملات چگونه میتواند به عنوان سیگنال ورود و یا خروج باشد که پیشنهاد میکنم مقاله مربوطه را مطالعه کنید. پس تا اینجا بدانید که حجم در معاملات بسیار مهم می باشد. در ربات تابلو خوانی ما این امکان را فراهم کردیم که شما قادر باشید تمامی حجم های مهم در معاملات را تنها با چند کلیلک مشاهده کنید و در نهایت با بررسی سهام ان شرکت تصمیم به معامله در مورد آن بگیرید.

برای استفاده از این بخش فوق العاده کاربردی در ربات تابلو خوانی بورس کافی است بر روی ” خدمات اختصاصی ” کلیک کرده و سپس بر روی ” سیگنال حجم معاملات ” کلیک کنید. پس از آن شما با 4 گزینه متفاوت مواجه می شوید که شامل بیشترین حجم معاملات به میانگین هفتگی و میانگین ماه و سال و نسبت به حجم شناور می باشد. شکل زیر نمونه ای از این فیلتر را نشان میدهد.

بیشترین حجم معاملات به میانگین هفتگی و میانگین ماه و سال و نسبت به حجم شناور

 

سهامی که در بخش های ذکر شده شاهده آن هستید تحت عنوان حجم های مشکوک می باشد. پیشنهاد میکنم روزانه بخش سیگنال حجم معاملات را چک کنید و پس از آن نماد های موجود را بررسی کنید چرا که برخی از حجم های مشکوک فرصت های معاملاتی خوبی را برای سرمایه گذار ایجاد میکنند.

 

گروه ها و صنایع برتر در ربات تابلو خوانی

بررسی صنایع و گروه هایی که در طی روز دارای ارزش معاملات بالایی داشتند و یا صنایعی که قدرت خریدار خوبی داشتند و … یکی از امکاناتی است که از طریق ربات تابلو خوانی در اختیار شما قرار دادیم. برای استفاده از این بخش کاربردی کافی است در منو اصلی بر روی ” صنایع و گروه ها کلیک کنید که با شکل زیر مواجه می شوید.

حال با کلیک بر روی هر گزینه قادر به استفاده از دیتاهای آن بخش هستید. به عنوان مثال در بخش اول ” بیشترین ارزش معاملات ” درج شده است که با کلیک بر روی آن ارزش معاملات به تفکیک هر صنعت ذکر شده است و همانطور که میدانید ارزش معاملات هر صنعت نشان دهنده ورود پول هوشمند به آن صنعت می باشد. به همین دلیل چک کردن روزانه این بخش بسیار مهم است. بخشی از اطلاعات این بخش در شکل زیر آمده است.

 

صنایع و گروه های دارای بیشترین ارزش معاملات

 

برای دریافت اشتراک رایگان 15 روزه ربات تابلوخوانی بر روی لینک کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

8 دیدگاه در “ربات تابلو خوانی بورس چگونه کار می‌کند؟

 1. محد رضا گفت:

  سلام چرا لینک ورود به ربات تابلوخوانی جواب نمیده

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ربات رصدخونه

   ٌ@rasadkhoneh_bot

   این ای دی رو در تلگرام سرچ کنید

 2. سلام
  بنده جدیدا دارم تابلوخوانی رو به صورت حرفه ای دنبال میکنم
  در سایت شما مطالب بسیار خوبی درباره ان یافتم
  ممنون از سایت وزینتون
  موفق باشید

  1. mehdi afzalian گفت:

   ممنون. سپاس

 3. محمود گفت:

  بنده هم با سرچ به این صفحه رسیدم اما چیز خاصی نیافتم :)) (در ادامه کامنتی که بالاتر هست)

  1. mehdi afzalian گفت:

   ربات رصدخونه هست

   در تلگرام باید ای دی زیر رو وارد کنید.

   @rasadkhoneh_bot

 4. پوریا گفت:

  من اشتراک شما هم استفاده کردم،برای بورس تریدر هم ،ربات شما تحرک هارو دقیق تر میگه و ربات و سایت بورس تریدر ورود و خروج پول ها و اطلاعات بازار رو دقیق میاره

  1. mehdi afzalian گفت:

   ممنون از نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *