آشنایی با بورس

لیست عرضه های اولیه سال ۹۹ + نحوه خرید عرضه اولیه

عرضه اولیه چیست

عرضه های اولیه معمولا به شرکت هایی گفته می شود که برای اولین بار وارد بازار سرمایه می شوند و سرمایه گذارانی که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند می توانند این عرضه ها را خریداری کنند. معمولا عرضه های اولیه به دلیل اینکه کمتر از قیمت واقعی خود ارزش گذاری می شوند به همین دلیل مورد استقبال سرمایه گذاران قرار می گیرند و هر سرمایه گذاری پس از کسب شرایط لازم سرمایه گذاری در بورس و دریافت کد بورسی قادر به خریدن عرضه های اولیه می باشد.

 

لیست عرضه های اولیه سال 99

 

چگونه میتوان عرضه اولیه را خریداری کرد

برای خرید عرضه اولیه هم میتوان به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین اقدام کرد. در حالت آفلاین کافی است که سرمایه گذار قیمت و حجم درخواستی خود را طبق اطلاعیه ای که منتشر شده است وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه اولیه برای سرمایه گذار اقدام کند. در خرید عرضه اولیه به صورت آنلاین سرمایه گذار باید در زمان تعیین شده توسط بورس اقدام به خرید سهام کند که شرح آن به صورت کامل آورده شده است. برای دریافت اطلات بیشتر در این خصوص مقاله ” فرایند خرید عرضه اولیه و زمان فروش آن” را مطالعه کنید تا به بیشتر سوالات شما در این زمینه پاسخ داده شود.

 

آیا عرضه های اولیه در بورس سودآور است

معمولا شرکت هایی که برای اولین بار وارد بازار سرمایه می شوند شرکت هایی هستند که پایین تر از ارششان ارزشگذاری می شوند و از انجا که استقبال برای خرید عرضه های اولیه در بین سرمایه گذاران بالا می باشد به همین دلیل میتوان گفت که عرضه اولیه را همه سرمایه گذاران خریداری می کنند و معمولا به دلیل این استقبال از عرضه های اولیه شاهد رشد قیمت سهام در معاملات ثانویه هستیم. حال میزان رشد قیمت سهام این شرکت ها به اندازه شرکت و تعداد سهام عرضه شده بستگی دارد.

 

چه زمانی عرضه اولیه را بفروشیم.

یکی از سوالات رایج در بین سرمایه گذاران این است که چه زمانی عرضه های اولیه خود را بفروشند. برای پاسخ به این سوال باید دو عامل را بررسی کرد که یکی ارزش ذاتی سهام و دیگری وضعیت بازار سرمایه به لحاظ صعودی و یا نزولی بودن آن است. حال سرمایه گذار باید با توجه به این دو مورد زمان فروش عرضه اولیه را تشخیص دهد. برای دریافت اطلاعات کامل در این خصوص پیشنهاد می کنم مقاله ” بهترین زمان برای فروش عرضه اولیه ” را مطالعه کنید.

 

چگونه بصورت رایگان و سریع کد بورسی بگیریم؟

برای خرید عرضه اولیه در مرحله اول نیاز به یک کد بورسی دارید.برای ثبت نام سریع کد بورسی اینجا کلیک کنید: دریافت کد بورسی

 

https://ex.agah.com/ref/AA0485/login

 

لیست عرضه های اولیه در سال ۹۹

لیست عرضه های اولیه در سال ۹۹ شامل شرکت هایی می باشد که در سال ۹۹ وارد بازار سرمایه شده اند.

ردیفنام نمادتاریخ عرضهقیمت عرضه اولیهتعداد سهام تعلق گرفتهمبلغ سرمایه گذاری
 ۱ صبا ۹۹/۰۱/۲۰۱۲۰۰۰ ریال ۸۱۱ ۹۷۳۲۰۰ ریال
۲
شستا
۹۹/۰۱/۲۷
۸۶۰۰
 ۳۶۳۶ ۳۱۲۶۹۶۰۰
۳
غگیلا
۹۹/۰۲/۱۰
۱۲۵۰۷
 ۱۴ ۱۷۵۰۹۸ ریال
۴
پیزد
۹۹/۰۲/۳۱
۴۰۳۵۳
۱۴
۵۶۴۹۴۲ ریال
۵
غزر
۹۹/۰۳/۰۷
۴۵۵۰۰
 کنسل شد

۶
آریا
۹۹/۰۳/۰۷
۶۵۱۱۹
 ۵۹ ۳۸۴۲۰۲۱ریال
۷
وپویا
۹۹/۰۴/۰۴
۴۱۰۰ ریال
۲۲۹
۹۳۸۹۰۰ ریال
۸سیتا
۹۹/۰۴/۱۱
۱۵۷۵۰ ریال
۳۰۰
۴۷۲۵۰۰۰ ریال
۹ولپارس
۹۹/۰۴/۱۸
۳۲۰۰ ریال
۷۵
۲۴۰۰۰۰ ریال
 ۱۰رافزا
۹۹/۰۴/۲۴
۲۵۰۰۰ ریال
 ۶ ۱۵۰۰۰۰ریال
۱۱
آبادا
۹۹/۰۵/۰۱
۱۵۵۰۰ ریال
۴۸
۷۴۴۰۰۰ ریال
۱۲بگیلان۹۹/۰۵/۰۷
۲۴۰۰۰ ریال
۵۰
۱۲۰۰۰۰ ریال
۱۳
غزر
۹۹/۰۵/۰۸
۳۷۷۵۰ ریال
۳۲
۱۲۰۸۰۰۰ریال
۱۴
 شاروم ۹۹/۰۵/۱۴۶۳۰۰ ریال
 ۱۶۱۰۰۸۰۰ریال
۱۵امین
۹۹/۰۵/۱۵
۱۰۴۰۰ ریال
۱۶۱
۱۶۷۴۴۰۰ ریال
۱۶ثبهساز۹۹/۰۵/۲۲
۲۲۰۰ ریال
۶۷۰
۱۴۷۴۰۰۰ ریال

 

عرضه اولیه صبا:

عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با نماد صبا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۲۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۱۱۰۰۰تا ۱۲۰۰۰ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۱۲۰۰ سهم و قیمت را ۱۲۰۰۰ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه شستا:

عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۲۷  فروردین ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۰۰۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۸۵۰۰ تا ۸۶۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۵۰۰۰ سهم و قیمت را ۸۶۰۰۰ ریال وارد کنید.

عرضه اولیه غگیلا:

عرضه اولیه شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان با نماد غگیلا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۵۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۴۰۱۰۰تا ۴۰۳۵۳ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۵۰سهم و قیمت را ۴۰۳۵۳ریال وارد کنید.

عرضه اولیه غزر:

عرضه اولیه شرکت زر ماکارون با نماد غزر قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۷ خرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۵۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۴۳۰۰۰ تا ۴۵۵۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۱۵۰ سهم و قیمت را ۴۵۵۰۰ریال وارد کنید. این عرضه اولیه کنسل شده است

عرضه اولیه آریا:

عرضه اولیه شرکت پتروشیمی اریا ساسول با نماد آریا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۷ خرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۶۵۰۱۱ تا ۶۵۱۱۹ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۱۰۰ سهم و قیمت را ۶۵۱۱۹ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه وپویا:

عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری پویا با نماد وپویا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ۴ تیرماه ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۳۹۰۰ تا ۴۱۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۳۰۰ سهم و قیمت را ۴۱۰۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه سیتا:

عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با نماد سیتا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ۱۱ تیرماه ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۸۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۱۴۹۰۰تا ۱۵۷۵۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۸۰۰ سهم و قیمت را ۱۵۷۵۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه ولپارس:

عرضه اولیه شرکت لیزینگ پارسیان قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۲۴تیرماه ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۳۰۰سهم و قیمت را ۳۲۰۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه رافزا:

عرضه اولیه شرکت رایان هم افزا قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۱۸ تیرماه ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۲۰سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه

۲۴۵۰۰تا ۲۵۰۰۰ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۲۰ سهم و قیمت را ۲۵۰۰۰ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه بگیلان:

عرضه اولیه شرکت نیروگاه گیلان  قرار است روز سه شنبه به تاریخ ۷ مرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۸۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در ۲۲۰۰۰تا ۲۴۰۰۰ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۸۰ سهم و قیمت را ۲۴۰۰۰ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه غزر:

عرضه اولیه شرکت زر ماکارون با نماد غزر قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۸ مرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۵۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۳۷۷۵۰تا ۳۹۷۵۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۱۵۰ سهم و قیمت را ۳۹۷۵۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه شاروم:

عرضه اولیه شرکت پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۴۰سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۶۲۰۰ تا ۶۳۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۴۰ سهم و قیمت را ۶۳۰۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه امین:

عرضه اولیه شرکت تامبن سرمایه امین با نماد امین قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۱۵ مرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۹۸۰۰ تا ۱۰۴۰۰ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۳۰۰ سهم و قیمت را ۱۰۴۰۰ ریال وارد کنید.

 

عرضه اولیه ثبهساز:

عرضه اولیه شرکت بهساز کاشانه تهران با نماد ثبهساز قرار است روز چهارشنبه به تاریخ ۲۲مرداد ۹۹ انجام شود. در این عرضه اولیه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۰۰۰ سهم و دامنه قیمت در ثبت سفارش در بازه ۲۰۹۰ تا ۲۲۰۰ ریال خواهد بود. برای این عرضه اولیه بهتر است تعداد سهام در سامانه معاملاتی را معادل ۱۰۰۰سهم و قیمت را ۲۲۰۰ ریال وارد کنید.

پیشنهاد می‌کنم این مقالات را هم بخوانید:

لیست عرضه های اولیه در سال ۹۸

راهنمای کامل آشنایی با شاخص های بورس در سایت tsetmc.com

چگونه در اوراق با بازدهی ثابت سرمایه گذاری کنیم

فرایند خرید عرضه اولیه و زمان فروش آن

مطالب مشابه

12 thoughts on “لیست عرضه های اولیه سال ۹۹ + نحوه خرید عرضه اولیه

 1. mdjshenas گفت:

  سلام اقای افضلیان
  تو قسمت عرضه اولیه شستا بجای ۸۶۰۰ ریال نوشتین ۸۶۰۰۰ طلفا اصلاح کنید

  1. mehdi afzalian گفت:

   ممنون

   اصلاح میکنم

 2. حسین گفت:

  درود.. ارز اولیه چی بخریم بهتره

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   عرضه اولیه هر شرکتی که پذیرش شد را بخرید

 3. عرضه 99 گفت:

  سلام اقای افضلیان سایتتون عالیه
  ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 4. eli گفت:

  سلام ،من تازه میخوام وارد بورس بشوم میخواستم کارگزار داشته باشم تاراهنماییم کنه آیا امکانش هست بفرمایید کجاباید مراجعه کنم؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کنید.

   پس از اون به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

   https://ex.agah.com/ref/AA0485/login

 5. سمیرا گفت:

  این آخر یا مسخره هست ۶ تا چه به درد میخوره رافزا

  1. mehdi afzalian گفت:

   بله

   بدتر هم می شود

 6. kimiamehrabi گفت:

  ببخشید جناب افضلیان فردا چه چیزی بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *