تابلو خوانی حرفه ای

معامله گری به روش سامورایی در 6 مرحله

معامله گری به روش سامورایی در 6 مرحله

معامله‌گری به روش سامورایی شامل مجموعه اقداماتی است که نتیجه آن کنترل استرس در معاملات و انجام معامله موفق است. معامله‌گری به روش سامورایی شامل 6 بخش است که مختصر آن ACTION نام دارد و هر یک از حروف نشان دهنده فعالیتی است که یک سامورایی قبل از مبارزه آن را درک می‌کند و بر اساس همان پیش زمینه‌های ذهنی مبارزه می‌کند. حال معامله‌گران نیز با استفاده از همین اصول می‌توانند معامله کنند. یعنی بپذیرند که در یک معامله چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد و با علم به این موضوع وارد معامله خود شوند و پس از ورود به معامله همه چیز را بپذیرند. در این مقاله شش اصل یک سرمایه گذاری که مشابه فعالیت سامورایی‌ها است را با هم مرور می‌کنیم. پس تا انتهای مقاله با من همراه باشید.

معامله گری به روش سامورایی


شش مرحله معامله گری به روش سامورایی ها

در ادامه، به معرفی 6 مرحله معامله‌گری به روش سامورایی‌ها می‌پردازیم.

1) Accept all possible losses before entering the battle

مرحله اول به این معنی است که شما باید قبل از ورود به یک معامله همه زبان‌های احتمالی موجود در معامله را بپذیرید. سامورایی‌ها قبل از شروع نبرد یک احتمال را می‌پذیرند و آن هم مرگ است. یعنی با این فرض وارد مبارزه می‌شوند. این مسئله موجب می‌شود که در مبارزات خود شجاعت بیشتری داشته باشند و تصمیمات بهتری بگیرند چرا که ترس برای آن‌ها موانع ذهنی ایجاد می‌کند. در معامله‌گری هم باید همین رویداد را بپذیریم و از آن استفاده کنیم تا هر معامله‌گری قبل از ورود به یک معامله بداند که ممکن است در آن معامله وارد زیان شود و احتمالی را برای زیان و خروج از معامله برای خود در نظر بگیرد و سپس وارد معامله شود.

2) Center yourself in mind, body and spirit

مرحله دوم به این معنی است که تمرکز داشته باشید که شامل تمرکز ذهنی، روحی و روانی است. سامورایی‌ها با تمرینات ویژه و خاص خود به داشتن ارتباط بین همه اعضای بدن در هنگام مبارزه اعتقاد دارند. سامورایی‌ها به داشتن یک ارتباط بین ذهن، روح و روان معروف‌اند و دلیل آن هم استفاده از تکنیک‌های آرام‌سازی ذهن است. یک معامله‌گر هم باید همانند یک سامورایی در هنگام معاملات تمرکز لازم را داشته باشد تا بتواند یک معامله موفق داشته باشد. البته به همین سادگی هم نیست که شما بگویی خوب من در هنگام معامله ذهنی آرام خواهم داشت. بلکه رسیدن به این هدف نیازمند تمرین و تکرار فراوان و به خصوص تجربه در معامله است.

3) Trust your inner skills and intuition

مرحله سوم به این معنی است که به مهارت‌های خود اعتماد کنید. یک معامله‌گر زمانی که وارد معامله می‌شود قاعدتا بر اساس طراحی استراتژی معاملاتی خود وارد معامله شده است و می‌داند مرحله به مرحله چه کاری را انجام دهد و با توجه به اتفاقات پیش آمده چه واکنشی نشان دهد. یعنی سرمایه‌گذار در این مرحله به سیستم معاملاتی خود اعتماد کرده و بر اساس آن عمل می‌کند. اگر طبق سیستم معاملاتی خود باید بفروشد، سهم را نیز می‌فروشد و به دنبال عواملی نیست که نظرش را تحت تاثیر قرار دهد.

4) Imagine victory clearly

مرحله چهارم معامله گری به روش سامورایی این است که به طور شفاف به فکر موفقیت باشد. برای موفقیت در معامله گری نیاز است که تفکر مثبت داشته باشیم و به این فکر کنیم که قرار است بعد از ورود به معامله سود خوبی کسب کنیم. البته ممکن است در معاملاتی دچار زیان شویم ولی خب بدانید که این هم بخشی از معامله گری است و معامله گری موفق است که برایند معاملات مثبت و رو به بالا داشته باشد و مهم نیست که در برخی از معاملات دچار زیان شود. همین که تفکر مثبتی در معاملات داشته باشیم کفایت می‌کند که البته این هم با چاشنی دانش و داشتن تجربه معاملاتی است نه صرفا بر اساس بخت و اقبال معامله کردن و صرفا داشتن یک تفکر مثبت در معاملات. پس داشتن استراتژی در معاملات بسیار می تواند در این زمینه کمک کند.

5) Only exist in the present to conquer fear

مرحله پنجم معامله گری به روش سامورایی این است برای غلبه بر ترس به شرایط حال حاضر خود فکر کنید. ترس بیش از حد موجب می‌شود که تجزیه و تحلیل ما درست از آب در نیاید یا معامله‌ای که بر اساس سیستم معاملاتی خود طراحی کردیم را به زودی رها کنیم. پس بهتر است صرفا متمرکز بر معاملات شویم نه آنچه که فکر می‌کنیم در آینده ممکن است اتفاق بیفتد. مثالی که در این خصوص می‌توان زد این است که به جای ترس از پرواز بهتر است به پایان خوش آن و رسیدن به مقصد فکر کنیم.

6) Never stop a course of action once you have begun

مرحله ششم به این معنی است که در هنگام شروع فعالیت‌های خود، آن را متوقف نکنید و همواره ادامه دهید. این جمله به این معنی است که یا کاری را شروع نکنید و یا اگر شرروع کردید آن را ادامه دهید. اگر برنامه و پلنی برای معاملات خود دارید آن را ادامه دهید. اگر یک سیستم معاملاتی درست و درخور ایجاد کرده و از آن تست گرفته‌اید؛ از آن سیستم معاملاتی استفاده کنید. دائما به دنبال بهبود عملکرد خود باشید و صرفا به معاملات خود متمرکز شوید تا اینکه به دنبال پول باشید. شش اصل گفته شده که سامورایی‌ها از آن در جنگ‌های خود استفاده می‌کنند نکات کلیدی بسیار مهمی را برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد.

شاید علاقمند باشید این مقالات را هم مطالعه کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *