هوش مالی

پنج اصل هوش مالی برای کسب ثروت

هوش مالی ابزاری برای کسب سود و ثروت

هوش مالی یکی از نیاز های اساسی هر انسانی در سرمایه گذاری و کسب و کار است و میزان دارایی هر فرد به میزان استفاده از هوش مالی او بستگی دارد.

در بخش قبل در خصوص 3 اصل از 5 اصل هوش مالی توضیح دادیم که به صورت خلاصه شامل موارد زیر بوده است

هوش مالی شماره 1- کسب پول بیشتر

هوش مالی شماره 2- حفاظت از پول

هوش مالی شماره 3- بودجه بندی و برنامه ریزی برای پول

هوش مالی شماره 4: استفاده از پول به عنوان ابزار اهرم

پس از آنکه شخصی برای مازارد پول خود برنامه ریزی کرد، چالش مالی بعدی اهرم کردن مازاد پول است. اغلب مردم مازاد پول خود را در بانک پس انداز می کنند.این کار تا پیش از سال 1971 پیش از آنکه دلار آمریکا به یک واحد پولی در گردش تبدیل شود ایده هوشمندانه ای محسوب می شد.در حالی که پس از سال 1974 نیز کارمندان، نیازمند پس انداز کردن پول خود در دوران بازنشستگی شان بودند.بسیاری از کارمندان نمی دانستند که در چه حوزه ای سرمایه گذاری کنند. بنابراین مازاد پول خود را در صندوق های سرمایه گذاری متنوعی سرمایه گذاری می کردند به این امید که این کار به شکل اهرمی برای بیشتر شدن ارزش پول آنها عمل کند.

هوش مالی شماره 4 به ارزیابی بازده سرمایه گذاری می پردازد. به عنوان مثال شخصی که 50 درصد سود از پول خود به دست می آورد نسبت به کسی که 5 درصد سود کسب می کند از هوش مالی شماره 4 بالاتری برخوردار است و فردی که 50 درد سود معاف از مالیات کسب می کند نسبت به شخصی که از 5 درصد سود پولش 35 درصد آن را به عنوان مالیات پرداخت میکند مسلما از هوش مالی بالاتری برخوردار است.

نکته مهم دیگر این است که اغلب مردم فکر میکنند سود بیشتر نیازمند ریسک بیشتر است. در حالی که این تفکر صحیح نیست. در ادامه این کتاب توضیح خواهم داد که چگونه به سودهای فوق العاده ای دست یافته ام و مالیات تقریبا ناچیزی پرداخته ام در حالی که همزمان ریسک بسیار کمی پرداخته ام.

 

هوش مالی

 

هوش مالی شماره 5: ارتقا آگاهی و هوشیاری مالی

داشتن کمی خرد لازم است تا این مطلب را تصدیق کنید که باید راه رفتن را یاد بگیرید تا پس از آن بتوانید بدوید.این مطلب در مورد هوشیاری مالی نیز صادق است.پیش از آنکه مردم بتوانند یاد بگیرند که چگونه سودهای فوق العاده ای از پول خود بدست آورند باید راه رفتن را یاد بگیرند به این معنا که اصول مقدماتی و بنیادی هوشیاری مالی را بیاموزند.

چنانچه به صورت بنیادی از نظر اطلاعات مالی قوی باشید در آن صورت افزایش هوشیاری مالی برایتان بسیار آسان است.اما اگر هوش مالی شما ضعیف باشدبنابراین اطلاعات مالی جدید می تواند گیج کننده بوده و ظاهرا بی ارزش باشد. یکی از فواید پرداختن به آموزش مالی به صورت تمام وقت این است که با گذشت زمان شما به نحو بهتری قادر به درک اطلاعات مالی پیچیده تری خواهید بود.

برای مثال بسیاری از کارشناسان مالی توصیه میکنند که پولهایتان را پس انداز کنید و بر روی ترکیب متنوعی از سهام سرمایه گذاری کنید.اشکال توصیه این است که اغلب توصیه دهندگان نمی دانند که این توصیه در طول زمان موثر خواهد بود و یا نه. خب آیا این مشاور مالی تضمین میکند که این شیوه امنیت مالی را فراهم میکند.اگر بازار سهام همچون سال 1929 سقوط کند چه؟ اگر ارزش دلار امریکا به صفر سقوط کند چه؟ پس این یک راهنمایی و مشاوره امنی نخواهد بود.

علت اینکه در مورد خلق آثار مالی و تاکید بر اهمیت پنج نوع هوش مالی مینویسم این است که معتقدم آمریکا و کل کشورهای دنیا در شرف تجربه کردن یک دگرگونی اقتصادی هستند که تا به حال شاهد چنین چیزی نبودیم.به جای استقاده از هوشیاری مالی برای حل آنها با پول ناسالم بر آنها سرپوش گذاشتیم. از ایده های قدیمی برای حل مشکلات جدید استفاده میکنیم.به همین خاطر است که من بر پنج اصل هوش مالی تاکید دارم چنانچه این پنچ نوع هوش مای را ترویج دهید شانس بهتری برای موفقیت در این دنیای در حال تغییر داریدو به نحو بهتری قادر به حل مشکلات خود خواهید بود و هوشیاری مالی خود را افزایش خواهید داد.

 

شاید علاقمند باشید این مقالات را هم مطالعه کنید

جس لیورمور بزرگترین بورس باز وال استریت

داشتن سبد سهام در سرمایه گذاری

 

هوش مالی

 

 

نوشته های مرتبط

2 نظر در “پنج اصل هوش مالی برای کسب ثروت

  1. Yousef گفت:

    بالا بردن هوش مالی

    1. mehdi afzalian گفت:

      بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *