پیش بینی بازار

پیش بینی بازار بورس : مهراد پایدار 14 اردیبهشت

پیش بینی بازار بورس با مهراد پایدار

پیش بینی بازار بورس یکی از مقالاتی است که هر چند وقت یک بار در سایت برای خوانندگان محترم قرار می گیرد و در ان مسیر کلی بازار سرمایه مشخص می شود. در این مقاله شاهد پیش بینی مهراد پایدار از بازار سرمایه هستیم.  عده ای درست یا غلط صرفاً به پشتوانه حمایت دولت و سخنان رئیس جمهور در قیمت های بالا تشویق به خرید سهم شدند و عده ای دیگر نیز با وعده تارگت های چند ده میلیونی شاخص بی محابا دست به خرید زدند. وی ادامه داد: بازار شایعات این روزها داغ است، عده ای دولت را مقصر می دانند و برخی نامه ۲۵ اقتصاددان را دلیل ریزش می دانند و تعدادی نیز از رفتار حقوقی ها گله‌مند هستند.

پایدار افزود: ریزش اخیر بازار با ریزش‌های ادوار گذشته متفاوت بوده و درگیر شدن خیل عظیمی از مردم با بورس، بازار سرمایه را وارد شرایط خاصی کرده، در وضعیتی که ترس و بی اعتمادی در بازار سرمایه جولان می دهد، در کوتاه مدت احتمال وقوع هر اتفاقی هست و اهرم ترس و بی اعتمادی بر پارامترهای فاندامنتالی شکل کاری غالب است.

به گفته پایدار، بازار در بازه های کوتاه مدت همچون صعود ماه‌های گذشته یا نزول هفته‌های اخیر، می‌تواند دچار رفتارهای هیجانی و اشتباهات محاسباتی شود اما همواره در میان مدت اشتباهاتش را جبران خواهد کرد.این تحلیل گر تکنیکالیست تاکید کرد: نکته مهمی که باید به آن توجه شود، این است که با توجه به نرخ دلار، تورم انتظاری، نرخ‌های جهانی کامودیتی ها و همچنین ارزش روز دارایی شرکتها این وضعیت نمی‌تواند پایدار بماند و با گذر از این مقطع و اتمام این بخش از کاهش که بعید است چندان دور باشد، بازار به سمت بهبود و ریکاوری قیمت‌ها می‌رود.

وی با بیان اینکه بعد از یک ریزش شارپ باید به بازار فرصت داد تا برای شروع رالی بعدی ابتدا الگوی اصلاحی مربوطه را تکمیل کند، خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود بعد از پایان این ریزش شاخه‌های دیگر الگو در سطوح قیمتی بالاتر تکمیل شود به عبارتی پس از خاتمه ریزش فعلی بازار بیشتر به سمت اصلاح زمانی می رود.

 

پیش بینی بازار بورس در میان مدت

 مهرداد پایدار تصریح کرد الگوی شاخص کل از سقف مردادماه تا به اینجای کار یک دیامتریک الماسی بوده است. طی 4 ماه اخیر حرکت شاخص کل علی رغم تمام دستکاری ها مطابق فلش های ترسیم شده بوده است. شاخص G از الگو می تواند دچار کوتاه شدگی شود اما به صورت نرمال توانایی گسترش تا محدوده یک میلیون تا یک میلیون پنجاه هزار واحد را دارد. بعد از اتمام الگو می توان انتظار یک حرکت به سمت محدوده یک میلیون پانصد هزار واحد را در بازه چند ماهه داشت.در صورت رشد تا محدوده مد نظر با توجه به شتاب و نوع حرکت در خصوص گسترش و یا عدم گسترش تارگت صعودی صحبت خواهم کرد.

 

و اما ادامه تحلیل بر اساس انچه که اتفاق افتاد:

تا به اینجا مطابق تحلیل شاخص کل رشد معادل 200000 واحدی داشته است و برخی از سهم ها توانستند بسته به نوع صنعت رشد 20 تا 50 درصد را تحجربه کنند. با عبور شاخص کل از محدوده 1311000 واحد، مسیر رشد تا تارگت مورد نظر هموار تر می شود.با رسیدن به تارگت مد نظر در یک بازه چند ماهه که تقریبا یک و ماه و خورده ای از آن سپری شده است با توجه به شتاب و رانش در مورد گسترش یا عدم گسترش تارگت صحبت خواهیم کرد.

 

شاید علاقمند باشید این مقالات را هم مطالعه کنید.

خرید و فروش پله ای : استراتژی کاهش ریسک و افزایش سود

تعیین حد سود در معاملات

تشخیص حجم مشکوک ر بورس

 

برای خرید کتاب های مفید در بورس از طریق لینک زیر اقدام کنید.

اینستاگرام من:

نوشته های مرتبط

2 نظر در “پیش بینی بازار بورس : مهراد پایدار 14 اردیبهشت

 1. جوهری گفت:

  سلام اعتبار این تحلیل هنوز برقراره؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   خیر از دست رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *