هوش مالی

هوش مالی و پولدار شدن پولداران

چرا هوش مالی موجب می شود که پولدار تر شویم

هوش مالی یکی از نیاز های اساسی هر انسانی در سرمایه گذاری و کسب و کار است و میزان دارایی هر فرد به میزان استفاده از هوش مالی او بستگی دارد. در حالی که فقرا قربانیان پول هستند طبقه متوسط جامعه زندانیان پول هستند. پدر پولدار در توصیف طبقه متوسط می‌گفت ” طبقه متوسط مشکلات پولی خود را به گونه ای دیگر حل می کنند . آنها فکر می کنند که به جای حل مشکلات پولی می توانند در مقابل مشکلات زرنک بازی در آورند.طبقه متوسط برای رفتن به مدرسه پول خرج می کنند و به این ترتیب می توانند شغل خوبی بدیت آورند.

تغییر در قوانین پول و فقیرتر شدن شما به واسطه آن تغییرات، و از سوی دیگر غیر قابل کنترل بودن آن تغییرات ممکن است ناعادلانه به نظر رسد که دقیقا نیز همین طور است. عامل اصلی پولدار شدن درک ناعادلانه بودن این سیستم، یادگیری قوانین آن و استفاده از آنها به نفع خود می‌باشد. این کار مستلزم هوش مالی است و هوش مالی تنها به واسطه حل مشکلات مالی حاصل می‌شود.

 

هوش مالی

 

پدر پولدار می‌گفت ” پولدارها پولدارتر می‌شوند چون یاد میگیرند که مشکلات مالی را حل کنند . پولدارها به مشکلات مالی به عنوان فرصتی برای یادگیری، پیشرفت، باهوش تر شدن و پولدار تر شدن نگاه می‌کنند. پولدارها میدانند که هر چه هوش مالی آنها بالاتر باشد مشکلات بزرگتری را می توانند حل کنند و علاوه بر آن پول بیشتری به دست آورند. پولدارها به جای فرار، اجتناب و یا انکار مشکلات پولی، از این مشکلات استقبال می‌کنند زیرا می‌دانند این مشکلات فرصت هایی برای باهوش تر شدن هستند. به همین خاطر است که پولدار می شوند.

 

 

مجامع شرکت های بورسی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *