تابلو خوانی حرفه ای

معاملات کد به کد در بورس چیست؟

معاملات کد به کد

کد به کد کردن سهام در معاملات یکی از روش های ساده و قابل تشخیص برای شروع یک حرکت جدید در سهم می باشد که تشخیص به موقع آن بازدهی مناسبی را برای سرمایه گذار به همراه دارد. به همین دلیل تشخیص کد به کد در سهام بسیار مهم می باشد. البته فیلترهای متعددی برای تشخیص کد به کد وجود دارد که عموما صرفا معامله از سمت حقوقی به سمت حقیقی را نشان میدهند که نمیتواند بیان کننده کد به کد باشد. در این مقاله در خصوص کد به کد بیشتر توضیح میدهیم.

تابلو خوانی در بورس تهران در سایت مدیریت فناوری بورس تهران یکی از محبوب ترین روش های معاملاتی در کنار تحلیل بنیادی و تکنیکال برای سرمایه گذاران به حساب می آید و چه بسا سرمایه گذاران زیادی از تابلو خوانی به عنوان یک روش تکمیلی برای خرید و فروش خود استفاده می کنند. البته در کلاس های آموزش تابلو خوانی در بورس هم گفته می شود که یک سرمایه گذار در کنار تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال برای خرید سهم حتما باید قادر به رفتار شناسی و روانشناسی بازار باشد که این موضوع از طریق افزایش تجربه در بازار و از طریق یادگیری تکنیک های تابلو خوانی در بورس تهران امکان‌پذیر است. در کنار مباحث مطرح شده، مدیریت سرمایه مناسب هم می‌تواند ضامن بقا و ماندگاری سرمایه‌گذار در بازار باشد و بهتر است سرمایه گذار بحث مدیریت سرمایه را به عنوان یکی از اساسی‌ترین اصول موفقیت در بازار مد نظر قرار دهد. شاید بارها شنیده باشید که در فلان سهم کد به کد انجام شده است ولی هیچگاه آن را درک نکرده اید و منبع مطالعاتی خوبی هم برای آن پیدا نکرده اید. در ابن نوشته قصد دارم در خصوص کد به کد کردن سهام در معاملات و مفهوم آن در خرید و فروش سهام صحبت کنم.

در بخش قبل درخصوص معاملات بلوکی و اثرات آن بر قیمت سهم در بازار صحبت کردیم و اینکه چگونه معاملات بلوکی در بازار سرمایه می تواند به رشد قیمت سهم کمک کند ( پيشنهاد ميكنم حتما مطالعه كنيد) در این بخش قصد داریم در خصوص کد به کد کردن سهام در معاملات صحبت کنیم و اینکه چگونه کد به کد کردن سهام میتواند سیگنالی برای معاملات باشد.

اهداف کد به کد کردن سهام

 1. فریب خریداران و فروشندگان
 2. جابه‌جایی سهم برای شروع یک حرکت مثبت و یا منفی در سهم

معمولا کد به کد در بازار زیاد مشاهده می شود و رویه کار به این صورت می باشد که ممکن است یک کد حقوقی چندین کد حقیقی برای خود داشته باشد و زمانی که سهم شرایط مناسبی برای رشد داشته باشد با کد حقوقی فروشنده و با کد حقیقی خاص خریدار می شود و سپس با استفاده از کد حقوقی شروع به خرید سهم در بازار کند تا جایی که قیمت سهم در بازار افزایش یابد و سپس با کد حقیقی و بعد از رشد قیمت اقدام به فروش سهم میکند و به این ترتیب سود خوبی نصیب کد حقیقی خریدار می شود حال همین حالت در جهت منفی و در هنگام کاهش قیمت سهم نیز وجود دارد.

نکات قابل توجه در کد به کد کردن سهام:

در هنگام معاملات روزانه هنگامی که در زمان های خاصی، حجم معاملات روزانه به یکباره افزایش می یابد و حجم معاملات حالت غیرنرمال دارد باید به بررسی این موضوع پرداخت که آیا در معاملات کد به کد شده است یا خیر. برای مشاهده ریز معاملات روزانه در صفحه مربوط به هر نماد و در بخشی که در زیر به آن اشاره می شود میتوان ریز معاملات روزانه را مشاهده کرد و از طریق فهمید که در معامله کد به کد انجام شده است یا خیر.

کد به کد کردن سهام

همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود می توان در بخش ریز معاملات و جدول حجم قیمت، حجم های غیرعادی را که نشان دهنده معاملات بلوکی در نماد می باشد را مشاهده کرد. البته برای مشاهده ریز معاملات میتوان از حجم های معامله شده در بازه های زمانی مختلف نیز اسفاده کرد به که صورت تجمیع شده در نمودار شرکت می باشد. به شکل زیر توجه کنید. همانطور که در نمودار مشخص شده است مستطیل های ابی رنگ مربوط به حجم معامله شده در آ؟ن لحظه می باشد. گاهی میبینید که در یک بازه زمانی اندازه مستطیل بسیار بزرگ می شود که نشان میدهد حجم معاملاتی در آن محدوده بسیار بالا بوده است. در این حالت توجه کنید که ایا این حجم از حقوقی به حقیقی منتقل شده است یا خیر. ای میتواند نمونه ای از کد به کد کردن سهام باشد. البته برای نمادهایی که دارای صف خرید می باشد و حقوقی در یک لحظه درصد زیادی از صف خرید را میدهد نشان دهنده کد به کد نیست. بلکه نشان دهنده عرضه سهم در صف خرید است.

کد به کد کردن سهام

انواع كد به كد كردن در سهام يك شركت

كد به كد كردن با حالت هاي مختلف ميتواند انجام شود كه شامل كد به كد از حقيقي به حقيقي، از حقوقي به حقيقي، از حقوقي به حقوقي و از حقيقي به حقوقي مي باشد. يكي از مهم ترين اين حالات كد به كد كردن در سهم از حقوقي به حقيقي مي باشد كه معمولا با يك هدف خاص در سهم صورت ميگيرد و معمولا بعد از اين اتفاق بايد در انتظار يك حركت رو به رشد در سهم بود. حال ممكن است  اين حركت سريعا اتفاق بيفتد و يا اينكه بعدا اتفاق بيفتد.

کد به کد کردن از حقیقی به حقوقی

در خصوص كد به كد كردن از حقيقي به حقوقي هم كه در مطلب بالا توضيح داده شد و گفته شد كه عموما با هدف خالي كردن و فروش سهم صورت مي گيرد. در دو حالت ديگر هم معمولا نبايد در انتظار حركت خاصي در سهم بود. بنابراین اگر دیدید که در نمادی کد به کد کردن سهم از حقوقی به حقیقی اتفاق افتاده است باید در انتظار یک حرکت مثبت در سهم بود. البته ممکن است گاهی اوقات بعد از کد به کد رشد قیمت سهم بعد از چند روز اتفاق بیفتد و این نشان میدهد که برنامه برای افزایش قیمت سهم وجود دارد. اما سوال اینجاست که چرا کد به کد از حقوقی به حقیقی صورت میگیرد که در ادامه در خصوص آن صحبت میکنم.

معمولا بازیگران سهم به دنبال شرکت هایی هستند که دارای ارزش بازار پایین تر و یا دارای شناوری پایینی باشند تا بتوانند با مبلغ پایینی بخش زیادی از شناور سهم را جمع کنند و سپس بازی جدیدی را در سهم شروع کنند. البته در طی این فرایند اقدام به خارج کردن نوسانگیران از سهم هم میکنند. از انجایی که خریدن شرکت های دارای تعداد سهام کم باعث افزایش قیمت سهم می شود به همین دلیل بازیگران سهم اقدام به مذاکره با سهامداران عمده سهم می کنند ( حقوقی ها) به این صورت که به مدیران سرمایه گذاری این شرکت ها پیشنهاد خود را مطرح میکنند. مدیران سرمایه گذاری با کدهای شخصی اقدام به خرید سهم میکنند و در مرحله بعد تعداد سهام را با کد آن شرکت حقوقی در قالب کد به کد به بازیگر سهم اختصاص می دهند. نتیجه مشخص است. بازیگر روند سهم را تغییر داده و رشد قیمت سهم شروع می شود و آن مدیر سرمایه گذاری که صاحب ان کد حقوقی بود در قیمت های بالا اقدام به فروش سهم میکند و سود خوبی را از این محل شناسایی میکند. بازیگر سهم هم با توجه به قیمت های مختلف و میزان تقاضا در سهم به صورت پله ای اقدام به فروش میکند.

به عنوان مثال در شکل زیر کد به کد از حقوقی به حقیقی نماد دالبر انجام شده است.

نکته:

زمانی که در نمادی کد به کد انجام می شود تعداد خریدار و فروشنده نیز دستخوش تغییراتی می شود که نشان می دهد معامله بین عده ای خاص انجام شده است.

فیلتر کد به کد کردن سهام حقوقی به حقیقی

همانطور که در بالا توضیح دادیم فیلتر های مختلفی برای کد به کد کردن از حقوقی به حقیقی در سهم وجود دارد و عموما هم دارای ابهام می باشد چرا که هر جا معامله بزرگی از حقوقی به حقیقی اتفاق می افتند را به عنوان فیلتر در نظر می گیرند. در شکل زیر یکی از انواع فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی در سهم را مشاهده میکنید.

true == function () {

var m = 0;
for (i=0; i<=20; i++) {
m = m + [ih][i]. QTotTran5J;
}
var ma = m / 21;

var skha = ((ct).Buy_I_Volume / (ct).Buy_CountI) * (pc);
var sfha = ((ct).Sell_I_Volume / (ct).Sell_CountI) * (pc);
var dfho = (ct).Sell_N_Volume / (tvol);
var dkha = (ct).Buy_I_Volume / (tvol);
var gkhf = skha / sfha;

if( (tvol) > ma * 3 && dfho > 0.7 && dkha > 0.7 && gkhf > 2.5 && skha > 200000000 ) {
return true;
}

}()

;

if( (tvol) > ma * 3 && dfho > 0.7 && dkha > 0.7 && gkhf > 2.5 && skha > 200000000 ) {
return true;
}

}()

بنابراین هر گاه به این نتیجه رسیدید که در نمادی کد به کد سهام انجام شده است حتما معاملات سهم را رصد کنید و به دنبال یافتن سیگنال خرید و یا فروش در سهم باشید چرا که درک کد به کد سهام در معاملات می تواند موقعیت های مناسبی را برای سرمایه گذار در بازار ایجاد کند.


پیشنهاد می‌کنم این مقالات را هم بخوانید:

سرانه خرید به فروش در معاملات چیست؟

چگونه در سهمی سفته بازی کنیم

تابلو خوانی و بازار خوانی و تکنیک های معاملاتی در بورس

چگونه ورود نقدینگی به بازار را تشخیص دهیم

96 دیدگاه در “معاملات کد به کد در بورس چیست؟

 1. علي مومن زاده گفت:

  سلام
  بعنوان نمونه من امروز 96/11/23 در نماد سمگا متوجه جابجايي 27 ميليون سهم در قيمت 196 تومان توسط حقوقي ها شدم.اين چه معني مي تواند داشته باشد؟؟
  تشكر

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   درسته. در پایان بازار در نماد سمگا به تعداد 27 میلیون برگ سهم کد به کد انجام شده است و باید دید این کد به کد به برگزاری مجمع ارتباط دارد یا خیر. ممکن است یک جا به جایی ساده در سهم باشد.

 2. علیرضا توکلی گفت:

  ایا معامله باید فقط در زمان قیمت و حجم های برابری انجام شود که بهش کد به کد بگیم؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   بله. همانطور که در متن توضیح داده شده است یک سمت عرضه و یک سمت تقاضا وجود داررد که معامله بین آنها انجام می شود

 3. کاظم گفت:

  سلام. امروز کروی کد به کد شد ؟ خوبه یا بده؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در خصوص کد به کد شدن در همین مقاله توضیحات کامل نوشته شده است

 4. علی گفت:

  سلام استاد؛ با اینکار آیا کد حقوقی فروشنده به کدهای حقیقی، دچار زیان نمیشود؟ چون درقیمت پایین فروخته و مجددا پس از رشد در بالاتر خریده ؟؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   معمولا کد های حقوقی در این حالت زیان میکنند. چون سود و زیان این کدها مشکلی برای کسی ایجاد نمیکند

 5. بهنام گفت:

  سلام
  میشه لطفا کد به کد در جهت منفی و در هنگام کاهش قیمت سهم رو هم توضیح بدید گه به چه صورت است؟ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   زمانی که سرمایه گذار حقیقی دارای سهم باشه و وابسته به یک شرکت حقوقی، ممکنه برای فروش سهم در تعداد بالا اقدام به فروش سهم و خرید از کد حقوقی کنه

 6. امیر گفت:

  سلام استاد وقتتون بخیر,میشه توضیح بدین که چطور در زمان انتقال کد حقوقی به حقیقی علی رغم ضرر حقوقی میفرمایید تاثیری نداره,مگه حقوقی ضرر نمیکنه؟؟؟!!!

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   بله ضرر میکنه

   1. فرخ زاده گفت:

    سلام
    آیا این یک نوع خیانت در حق سرمایه گذاران در موسسه حقوقی مثل صندوق و… نیست؟!
    یعنی ارزان سهام رو میفروشن به خودشون البته به کد حقیقی خودشون و بعد از طریق کد حقیقی گرام میفروشن و کلی سود میکنند ولی به سرمایه گذارها چیزی نمیدن. درسته؟!

    1. mehdi afzalian گفت:

     سلام

     از این بازی ها هم معمولا دارند.

     بازار غیر کارا به همین مفهوم است

 7. peyman گفت:

  سلام
  ببخشید عکسی که واسه نشون دادن کد به کد گذاشتین نشون داده نمیشه

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   چک میکنم حتما

 8. سعید گفت:

  سلام استاد اگر دو نفر با هم توافقی کد به کد کنند تا به منافع برسند مثلا قیمت سهمو بالاببرند یا پایین بیاورند و فقط پول کارگزاری بدهند آیا این کار صحیح و قانونی هست و پول حاصله حلال هست؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   والا در خصوص شرعی بودن این کار نظری ندارم. در تخصص من نیست

   1. سعید گفت:

    از نظر قانون چطور یعنی اگر کسانی که این گونه معامله می کنند از نظر سازمان بورس تخلف کرده اند یا خیر؟

 9. سعید گفت:

  استاد عزیزم از نظر قانون چطور یعنی اگر کسانی که این گونه معامله می کنند از نظر سازمان بورس تخلف کرده اند یا خیر؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   خیر تخلفی نیست

 10. هادی گفت:

  سلام استاد
  17 بهمن در های وب کلی 100 هزارتایی در ساعت 9 فروخته شد این کد به کد بوده یا عرضه کردن حقوقی بوده؟
  آیا این درسته اگه صبح باشه کد به کد سیگنال خریده ولی آخر وقت باشه سیگنال فروش؟
  سپاس✋

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در خصوص های وب باید چک کنم

   در خصوص کد به کد در متن توضیح دادم که کد به کد از سمت حقوقی به حقیقی میتونه یه سیگنال باشه

 11. MOJTABA4635 گفت:

  سلام
  1397/12/06
  وتوصا حقوقی به حقیقی داشت
  تقریبا رو حمایت بود
  چه نشونه ای میتونه داشته باشه

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در متن توضیح داده شده که هر یک از جا به جایی ها به چه مفهوم هست ولی حقوقی به حقیقی میتونه جذاب تر باشه. بهتر هست که سهم رو رصد کنید. هر جا به جایی نمیتونه نشون دهنده بازی برای سهم باشه

 12. سید محمد کازرونی گفت:

  با سلام من می خواهم از مطالب خوب شما تشکر کنم

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 13. محمدعلی بیات گفت:

  سلام،کد به کد در ساعتهای مچینگ میتونه اتفاق بیافته؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   میتونه اتفاق بیوفته ولی معمولا زمان هایی هست که صف خرید و یا صف فروشی در بازار وجود ندارد.

 14. مانی گفت:

  خوب و آموزنده بود
  ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 15. حامد گفت:

  ممنون استاد/

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ارادت

 16. علیرضا گفت:

  سلام .چطور میتونیم قبل از کد ب کد شدن یک سهم متوجه بشیم که سهم قرار هست در اینده کد ب کد کند؟علایم ونشانه های قبل از کد به کد چیه؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   نشانه ای نیست

   مگر اینکه اطلاع داشته باشید از طرف های کد به کد کننده

 17. علیرضا گفت:

  بهترین ایده برای فیلتر نوشتن در مورد کد به کد حقوقی به حقیقی چیه؟سپاس

  1. mehdi afzalian گفت:

   ايده اي نيست
   فيلتر رو ياد بگيريد و بنويسيد

 18. حمید گفت:

  با تشکر

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنون از شما

 19. امیر گفت:

  مرسی از شما
  فقط من از روی عکس دارو البرز متوجه نشدم که چجوری کد به کد از حقوقی به حقیقی اتفاق افتاده؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در هنگامی که کد به کد صورت میگیرد در نمودار صفحه نماد که حجم را از ساعت 9 تا 12:30 نشان میدهد قابل مشاهده است. معمولا کد به کد چون با حجم بالا است نوار ابی رنگ مسطتطیل شکل بلندتر از بقیه نوارها است و به همین دلیل میتوان متوجه شد

   1. رضا گفت:

    سلام.نوار آبی رنگ که فرمودین، در تصویر مشخص نیست

    1. mehdi afzalian گفت:

     با سلام
     آنجایی که به صورت نمودار در نماد شرکت به صورت روزانه مشخص شده است. نمودار را بزرگ کنید تا نوارهای آبی رنگ را مشاهده کنید.

  2. مهدی گفت:

   سلام.کد ب کد حقوقی ب حقیقی درسقف قیمتی میتونه نشانه چی باشه با توجه که الان بیشتر سهام دارن سقف های قبلی رو میشکنن؟
   آیا روند سهام بزرگ یا کوچک در این مساله میتونن متفاوت باشند؟
   با تشکر از مطالب مفیدتون.

   1. mehdi afzalian گفت:

    با سلام و روز بخیر

    معمولا در سقف قیمتی کد به کد از حقوقی به حقیقی کمتر اتفاق می افته ولی برعکس رو شاهد هستیم. معمولا در سهام کوچک اثر بیشتری دارد

    1. سعید گفت:

     خوب استاد الان حقوقی که از حقیقی در مقاومت می خره چی ؟ نشونه چیه؟ سهم در حال ریزش حمایت شده ؟؟

     1. mehdi afzalian گفت:

      سلام

      خرید در مقاومت ها دارای شرایط خاصی هست که باید با هم بررسی شود. در یک مقاله ای ابن موضوع را توضیح دادم

 20. بهنام گفت:

  سلام.از کجا بدونیم کد به کد از کدام نوع است؟ مثلا حقیقی به حقوقیه یا حقوقی به حقیقی

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام

   در صفحه نماد مشخص شده است. در قسمت حقیقی ها و حقوقی ها

 21. Mostafa گفت:

  سلام استاد روزتون بخیر…
  نحوی کد به کد کردن چطوریه؟یعنی یه حقوقی چطوری باید کد به کد کنه؟نرم افزار خاصی هست یا باید به کارگزاری مراجعه کنه؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   نه در ساعت معاملات هست

   قیمت رو طوری تعیین میکنند که خریدار و فروشنده قادر به معامله باشن

 22. saeid گفت:

  سلام استاد
  اگه دو نفر حقیقی بخوان کد به کد کنن در بازه مشخص شده میتونن انجام بدن !؟مثلا ی سهمی تو ۲۰۰۰ تومن خرید فروش میشه و بازه اون روزش ۲۲۰۰ هست ده درصد بالاتر ،ایا میشه کد به کد کنن در قیمت نزدیک ۲۲۰۰!؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   امکانش هست ولی سخت هست

 23. فرزاد گفت:

  درود
  استاد کد به کد حقوقی به حقیقی فیلتر داره؟

 24. onshor گفت:

  درود
  استاد کد به کد حقوقی به حقیقی فیلتر داره ؟ یا فقط از طریق دنبال کردن خرید و فروش حقوقی و حقیقی در سایت tsetmc میشه متوجه شد؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   فیلتر خاصی نداره که بشه تشخبص داد

 25. عبدالله گفت:

  سلام استاد ??. در خصوص مفهوم کد به کد به صورت ویدئویی . زحمت رو کم کردم و رفتم کلیپ هاتونو میبینم . انشاءالله که در مورد کد به کد ویدئو داشته باشید . یه سوال دیگه . آیا فیلتر نویسی سایت tse با فیلتر نویسی شما فرق داره . میدونم زحمت هست براتون ولی ای کاش مجموع فیلترها رو تو سایتتون بزارید ما هم استفاده کنیم. البته قصد بر راحت طلبی و تقلب نیست . چند بار فیلتر نوشتم اشتباه بود خسته شدم ?? از سپاسگزارم ???

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   لذتب موضوعاتی که فیلتر دارد در همان انتهای مقاله فیلتر قرار داده شده

 26. smtb1409 گفت:

  سلام استاد از جا بفهمیم کد به کد برای فریب است یا واقعی است؟ چون مثلا در کف و میانه روند شاید کد به کد بکنند برای اینکه معامله حجم زیاد بخوره ومردم به خاطر ورود پول هوشمند سهم رو بخرند.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   کد به کد کردن معمولا با یک هدف خاص صورت میگیره.

   اگر برنامه هم فریب باشه قاعدتا از سمت حقوقی به یک حقیقی نیست

 27. امین گفت:

  سلام. امروز سهام من طبق گفته سهام داران مشترکم کد به کد شد. من نمیدونستم منظور چیه که با سرچ کردن و آشنایی با سایت شما متوجه این موضوع شدم. ولی در بخش ریز معاملات نفهمیدم کی خریده کی فروخته‌ کی حقیقیه کی حقوقی؟؟ اصلا معلوم نبود کی به کیه چی به چیه ?
  #ودی

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   گفتیم که کد به کد از حقوقی به حقیقی باید باشه.

   نیازی هم ندارید که بدونید چه اشخاصی هستند و ریز معاملات چقدر هست

 28. بلال خدادوست حسن باروق گفت:

  باسلام و احترام
  بنده کد سهامدار دارم ولی رمزم را فراموش کردم الان نمی دانم تعداد سهامم چقدر هست.
  در ضمن آخرین برگه سهام که در دست دارم مربوط به سال 1393/12/16 می باشد تعدادسهام سپرده 3734 بوده است

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   باید با کارگزارتون صحبت کنید تا مشکل رو حل کنند.

 29. حبیب آقامحمدی گفت:

  با سلام
  ممنون از مطالب ارزنده
  بر اساس مقاله شما، من معامله امروز سمگا (21/12/1398) را چک کردم … کاملا کد به کد شدن محرز است.
  اما نتوانستم بفهمم که کد به کد از کدام نوع است؟
  ممنوع می شوم راهنمایی بفرمایید.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   در صفحه معاملات نماد و در بخش حقیقی ها و حقوقی ها می توانید متوجه شوید

 30. پدرلم گفت:

  امروز در نماد کیمیا حقوقی در مچینگ 1200000 سهم در منفی 5 کد به کد کرد و قیمت پایانی رو اورد پایین و در بازار مثبت سهم رو منفی 5 کرد در حالی که در قیمت بالا راحت میتونست بفروشه .
  به نظر شما دلیلش چی بود ؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   اول باید بررسی کنید که ایا واقعا کد به کد بود یا خیر.

   حال باید دید از چه نوع بوده. گاهی اوقات شاید فروش سهم با حجم بالا در بازار سخت باید و به همین دلیل اقدام به کد به کد می کنند. همه شرایط رو باید بررسی کنید

 31. روح اله گفت:

  باسلام و خدا قوت . استاد اول اینکه از جنابعالی بخاطر سایت خوبتون و راهنمایی هاتون که بدون هیچ ادعایی و دلسوزانه انجام میدید تشکر کنم . و امیدوارم پروردگار جزای خیر به شما و خانواده محترمتون بده .
  دوم اینکه استاد دلایل کد به کد کردن چیه . چرا حقوقی ها و حقیقی ها این کارو میکنن . چرا خودشون رأسا اقدام به این کار نمیکنن ؟

 32. عیسی گفت:

  با سلام
  ممنون بخاطر مطالب خوبتان
  سوالی که دارم
  چرا کد به کد حقیقی به حقوقی نشانه خوبی نیست؟ مگه چه اتفاقی میفته؟آیا حقیقی نمیتونه سهم خودشو بفروشه حتما باید کد به کد بفروشه؟بعد از کد به کد قراره چه اتفاقی بیفته؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام

   معمولا حقیقی سهمی که ارزشمند باشد را به حقوقی منتقل نمی کند

 33. علیرضا گفت:

  با سلام
  توی صف هم میشه کد به کد کرد؟
  بعد توی کد به کد میان حساب مقصد رو که دریافت کننده سهم هستش چجوری مشخص میکنند؟!

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   کد به کد در صف امکان پذیر نیست

 34. Mohammadeza گفت:

  استاد ممنون از شما و مطالب خوبتون
  میخاستم بدونم وقتی کد به کد حقوقی ب حقیقی هست سهامشو انتقال مبده ب کد های حقیقیش آیا باعث نزول قیمت میشه این حرکت ؟ ؟؟
  در طول حرکتی ک ب سمت بالا داره حجمی ک داره رو میفرسنه تو کد های حقیقیش جمع میشه و ب قیمت مورد نظرش رسید میاد کد به کد حقیقی حقوقی میکنه یعنی درصد خرید حقوقی خودش الکی خورده
  وای حقیقی های واقعی اونو خریدا تو سودش و پولش خارج میشه ؟
  ……..
  ممنون میشم توضیحاتی بدین در خصوص رهگیری پول

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   کد به کد حقیقی به حقوقی مناسب است ولی برعکس خیر

 35. مصطفی گفت:

  سلام استاد. در سهم وساپا تاریخ ۳ خرداد ۹۹ کد به کد حقیقی به حقیقی انجام شده و سهم از صف خرید به صف فروش تبدیل شده. میخواستم بدونم آیا این نشانه شروع اصلاح در سهم هست ؟ ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در بازارهای نرمال میتوان این موضوعات را بررسی کرد ولی در بازارهای هیجانی امکانش کم است

 36. علی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  چرا این معامله رو با حجم هایی که بقیه میتونن تشخیص بدن انجام میدن که مشخص بشه؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   چون با یک تعداد مشخص اقدام به معامله به نحو دیگه ای نست مگر اینکه معامله بلوکی باشه که در بازار جدایی انجام بشه

 37. رها گفت:

  سلام و عرض ادب
  در کد به کد کردن از کجا بفهمیم که حقیقی به حقوقی فروخته یا حقوقی به حقیقی؟ همیشه از اعداد و ارقام تابلو مشخص نمیشه

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در اطلاعات نماد نشون داده می شود.

   در بخش خریئد و فروش حقیقی و حقوقی

 38. فرج بی سلطانی گفت:

  سلام، من درک نمیکنم این قضیه رو که چرا در زمان خرید این کد حقیقی بازیگر است که از حقوقیش میخره ، اصلا چرا برای کدبه کد در زمان خرید کد حقیقی بازیگر خریدار است و چرا کد حقوقی خریدار نیست و همینطور در زمان فروش. ممنون میشم از پاسخ شما؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   معمولا حقیقی اگر قصد سفته بازی داشته باشد باید سهام از بازار بخرد

   خرید سهم از بازار هم قیمت را افزایش می دهد

   به همین دلیل اقدام به خرید از حقوقی میکند

   1. فرج بی سلطانی گفت:

    خیلی ممنونم.

 39. فرشید امانی گفت:

  سوال ام اینه که بازیگر در زمان جمع کردن سهم از کدام کد خودش از مردم سهم را جمع میکند و همینطور در زمان فروش از کدام کدش شروع به فروش میکند؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   از یک کد نیست

   معمولا مختلف است

 40. مهدی نوروزی گفت:

  سلام کد به کد معکوس یعنی چی . مثلا امروز حقیقی فروخته در شبندر و حقوقی ها خریدن این یعنی حمایت؟؟؟ یا خالی کردن سهم ؟؟ اونم بعد از ۲۵ درصد اصلاح؟؟؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   معکوس اصلا برای معامله جذاب نیست

 41. سجاد گفت:

  سلام.
  لطفا به سوالای زیر پاسخ بدین:

  ۱.چه فایده ای تو کد به کد کردن برای خود حقوقی هست؟
  ۲.تو کامنتا گفتین کد به کد تو صف امکان پذیر نیست، اگه حقوقی بیاد تو کف اردر بچینه و از اونور حقیقی بیاد چند میلیون سهم از صف بخره آیا کد به کد صورت نمیگیره؟!

  در ضمن بعضی موقع ها حقوقی میفروشه و از طرف دیگه با “کد حقیقی خودش” به صورت خرد خرد جمع میکنه، بنابراین همیشه به دنبال اردر بزرگ و مشکوک بودن تو ریز معاملات صحیح نیست.
  با تشکر

 42. حمید گفت:

  سلام استاد
  اطلاع از کد به کد زمانی ارزش داره که در وقت بازار و در همان زمان انجام بشه متوجه شد.
  آیا چنین امکانی در رباتی که معرفی کرده اید وجود داره؟ به چه صورتی میشود این را فهمید؟ آیا فیلتری وجود داره که لحظه ای بشه استعلام کرد؟اگر هست محبت کنید بفرمایید

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   فیلتر کد به کد در حال حاضر در ربات موچود هست. میتونید استفاده کنید

  2. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   بله رباات رصد خونه کد به کد رو به لحظه اعلام میکنه

 43. مانی گفت:

  سلام ممنون از توضیحتون
  یک سوال اینجا برای من پیش میاد و اون اینکه چطور میفهمید حقیقی های کدهای در اختیار حقوقی هستند و حقیقی واقعی نیستند

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   معمولا کد به کد از جنس حقوقی به حقیقی هست که با هدف بالا بردن قیمت سهم اتفاق می افتد.

   معمولا هماهنگی در این بین اتفاق می افتد

 44. حسین گفت:

  سلام . کد ب کد حقوقی و حقیقی در منفی ۴ و ۵ هم اتفاق میفته ؟ و جالب اینکه همون مقدار ک حقوقی فروخته ۱۵م حقیقی خریده ۱۵م و برعکس حقیقی فروخته۷ م حقوقی خریده ۷م
  یعنی خوبه یا بده

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام. کد به کد حقوقی به حقیقی دارای اعتبار هست. البته در کنار این موضوع باید تکنیکال سهم رو در این قیمت مورد بررسی قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *