آشنایی با بورس

دریافت کد بورسی : قدم اول برای خرید عرضه اولیه

چگونه عرضه اولیه را خریداری کنیم

دریافت کد بورسی اولین قدم برای سرمایه گذاری در بورس است و هر سرمایه گذاری باید برای ورود به بازار سرمایه و سرمایه گذاری در این بازار کد بورسی خود را در مرحله اول دریافت کند. اما در ابتدا باید بدانید که سرمایه گذاری در بورس دارای پیش شرط هایی می باشد که بهتر است قبل از خواندن این مقاله ابتدا مقاله ” پیش شرط های سرمایه گذاری در بورس ” را مطالعه کنید. پس همانطور که گفتیم دریافت کد بورسی اولین قدم برای سرمایه گذاری در این بازار به حساب می اید. پس در مرحله اول نیاز به دریافت کد بورسی دارید که از طریق لینک زیر میتوانید اقدام به دریافت کد کنید.

 

 

آیا در عرضه های اولیه سرمایه گذاری کنیم.

در بخش های قبل گفتیم که شرکت هایی که برای اولین بار وارد بازار سرمایه می شوند را اصطلاحا عرضه اولیه می گویند. عرضه های اولیه معمولا پایین تر از ارزش واقعی خود وارد بازار سرمایه می شوند و به همین دلیل سود خوبی را برای سرمایه گذاران به همراه دارند و این شرکت ها نیز بعد از ورود به بازار سرمایه افزایش قیمت خوبی را تجربه می کنند این افزایش قیمت برای برخی از شرکت ها بالای 100 درصد و برای برخی از شرکت ها در محدوده 50 درصد است که درصد رشد آن به شرایط صعودی بازار و نوع سهم بستگی دارد که در مقاله ” بهترین زمان برای فروش عرضه اولیه در این خصوص توضیحات جامعی داده شده است. پس سرمایه گذاری در عرضه های اولیه بعد از دریافت کد بورسی می تواند به به عنوان یک گزینه کم ریسک برای سرمایه گذاری مد نظر قرار گیرد. برای اطلاع از سود حاصل از سرمایه گذاری در عرضه های اولیه در سال 97 و 98 مقاله ” فرایند خرید عرضه اولیه و زمان فروش آن را مطالعه کنید.

 

 خرید عرضه های اولیه به صورت بوک بیلدینگ است

بعد از دریافت کد بورسی این سوال ایجاد می شود که چگونه عرضه های اولیه را خریداری کنیم. برای خرید عرضه اولیه کافی است که وارد پنل معاملاتی کارگزاری خود شوید و سپس درخواست خود را که شامل حجم و قیمت می باشد وارد سامانه معاملاتی کنید. معمولا عرضه های اولیه در یک ساعت مشخص که در پیام ناظر بازار تعیین میگردد به اطلاع عموم می رسد و سرمایه گذاران قادرند سفارش خود را وارد سامانه معاملاتی کنند. البته در برخی از کارگزاری ها نیز خرید عرضه های اولیه به صورت آفلاین نیز امکان پذیر است. بدین صورت که به محض انتشار اطلاعیه عرضه اولیه در سایت بورس و یا فرابورس شما قادر به ارسال سفارش خود در سامانه معاملات کارگزاری برای خرید عرضه اولیه هستید و دیگر نیازی ندارید که در ساعت تعیین شده اقدام به ارسال سفارش در سامانه کنید. حال اگر نیاز به اطلاع رسانی در خصوص عرضه های اولیه سال 99 دارید لینک معرفی شده را مشاهده کنید.

 

دریافت کد بورسی

 

چه زمانی عرضه اولیه خود را بفروشیم

مهم ترین سوالی که در بین سرمایه گذاران وجود دارد این است که عرضه اولیه را در چه زمانی به فروش برسانند. از آنجا که اگر سهم به قیمت مناسبی عرضه شود معمولا رشد قیمت آن در طی چند روز اتفاق می افتد و به همین دلیل تمایلی برای فروش سهم در ابتدا وجود ندارد. اما برای سرمایه گذارانی که اطلاع درستی از ارزش سهم ندارند بهتر است که در صورت عرضه شدن صف خرید ، سهم خود را نیز به فروش برسانند. برای درک کامل زمان فروش عرضه اولیه مقاله ” بهترین زمان برای فروش عرضه اولیه ” را مطالعه کنید.

 

برای دریافت کد بورسی از طریق لینک زیر عمل کنید.

پیشنهاد می‌کنم این مقالات را هم بخوانید:

راهنمای کامل آشنایی با شاخص های بورس در سایت tsetmc.com

آیا در سکه و طلا سرمایه گذاری کنیم؟

راهنمای کامل خرید و فروش سهام عدالت در بورس : سرمایه گذاری مستقیم یا غیرمستقیم

صندوق های قابل معامله بر بورس : صندوقی با بازدهی مناسب 

به جای بانک در کجا سرمایه گذاری کنیم؟

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *