تابلو خوانی حرفه ای

فیلتر نویسی کاربردی در بورس، 6 فیلتر پرکاربرد

فیلتر نویسی کاربردی در بورس

هر سرمایه گذاری با استفاده از فیلترنویسی کاربردی در بورس میتواند نظرات خود را در قالب کدهای قابل اجرا در دیده بان بازار به اجرا در آورد و در نهایت برخی از سهام مورد نظر خود را شناسایی و سپس تحلیل و در صورت مناسب بودن شرایط لحاظ معاملاتی سهم را انتخاب و معامله کند. همچنین سهام موجود در بازار  صرفا بر اساس تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی انتخاب نمی شوند بله یکی از ابزارهایی که به وسیله آن میتوان برخی از سهام بازار را انتخاب کرد با استفاده از فیلتر نویسی در بورس است.فیلتر نویسی در بورس تهران در حال حاضر یکی از امکاناتی است که از طریق دیده بان بازار در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است و سرمایه گذاران نیز با استفاده از آن قادر هستند با توجه به معیارهایی که مد نظرشان می باشد برخی از سهامی که قابلیت رشد در اینده را دارند انتخاب کنند. البته برخی از فیلترهای کاربردی وجود دارد که مناسب نوسان گیری در بورس است و سرمایه گذاران با نوشتن فیلترهای مربوط می توانند به شکار شرکت هایی بروند که دور از چشم بازار است و به راحتی در ان سود کسب کنند. البته فیلتر نویسی در دیده بان بازار بیشتر به جنبه های معامله گری در بازار توجه میکند و مبنای بنیادی و یا تکنیکال ندارد.

استفاده از فیلتر نویسی در بورس به این دلیل مورد استقبال قرار گرفته است که سرمایه گذاران با استفاده از آن قادرند حتی با سرمایه کم نیز در بازار سرمایه فعالیت کنند و از نوسانات سهم هر چند کم نیز استفاده کنند. در واقع سرمایه گذارانی که به دنبال نوسان گیری در سهم هستند از یک سری فیلترهای کاربردی در بورس استفاده میکنند که این فیلترها میتواند میان بر مناسبی برای انتخاب سهم باشد.


چرا یادگیری فیلتر نویسی در بورس اهمیت دارد؟

هر سرمایه گذاری باید بتواند در بین صنایع مختلف بازار سهامی که شرایط مناسبی را به لحاظ معامله گری و معاملاتی دارد خریداری کند و این اصلا دلیلی بر مناسب بودن شرایط سهم به لحاظ بنیادی و یا تکنیکال نیست. پس ماهیت فیلتر نویسی در دیده بان بازار این است که سرمایه گذار با استفاده از یک سری فیلترهای کاربردی بتواند سهامی را استخراج کند که با توجه به معیارهایش تناسب داشته باشد و یا اینکه بتواند بازار سرمایه را رصد کند. به عنوان مثال فرض کنید شما به دنبال سهامی باشید که امروز صف فروش بوده است. یا به دنبال سهامی باشید که آخرین معامله آن 3 درصد با قیمت پایانی اختلاف داشته باشد و یا در جستجوی این باشید که سهام دارای قدرت خریدار بالا را شناسایی کنید. برای همه این موضوعات فیلتر مورد نظر وجود دارد و هر سرمایه گذاری قادر است با شرکت در کلاس آموزش فیلتر نویسی در بورس، فیلتر نویسی را آموخته و از آن استفاده کند و یا مدل هایی که در ذهنش است را با یادگیری فیلترها اجرا کند و بتواند با فیلترهای که نوشته؛ بهترین خروجی را داشته باشد.


چگونه فیلترهای کاربردی در بورس را شناسایی کنیم

شناسایی فیلترهای کاربردی در بورس کار سختی نیست. فقط کافی است در بازار سرمایه تجربه داشته باشید تا بتوانید برخی از حرکت هایی که منجر به اتفاقات مثبت در سهمی شده است را شناسایی کرده و در نهایت آن را مدل کنید و به دیگر سهام موجود در صنایع مختلف تعمیم داده و سهم مورد نظر را شناسایی کنید. البته این نکته را هم باید به خاطر داشت که خروجی فیلترهای نوشته شده هر بار باید مورد بررسی قرار گیرد و میزان درستی آن در عمل سنجیده شود. به عنوان مثال بهتر است که در صورت اجرای یک فیلتر کاربردی در بورس، خروجی های آن را در یک دفترچه یادداشت، ثبت کرده و پس از بررسی دیگر عوامل همراه آن مانند حجم معاملات و قدرت خریدار به فروشنده، در روزهای آینده میزان تغییرات قیمتی آن را بررسی کنید و ببینید کارایی فیلتر نوشته شده به چه میزان است. اگر نتیجه این فیلتر در روزهای آینده مثبت باشد؛ میتوان انتظار استفاده از آن را در روزهای آینده و یه عنوان یک فیلتر کاربردی در بورس داشت.


آشنایی با فیلتر های کاربردی در بورس

مهم ترین فیلترهای حرفه ای و کاربردی که در بورس وجود دارند شامل فیلترهای زیر می باشند. البته فیلترهای بیشتری نیز در بورس وجود دارد که میتوانید از طریق سرچ گردن در سایت ها و بلاگ های مختلف به آن دسترسی داشته باشید اما باید بررسی کنید که آیا آن فیلترهای کاربردی در بورس مورد نیاز شماست و نیاز شما را برطرف میکند یا خیر. دسته ای از فیلترها که ندانید به چه کارتان می آید صرفا موجب گیج شدن شما در معاملات می شود چرا که دقیقا نمی دانید با آن سهمی که با فیلتر استخراج کردید قصد دارید چه کار کنید. در زیر بخشی از فیلترهای کاربردی و حرفه ای در بورس را عنوان میکنم.

1/ فیلتر سهامی که مستعد رشد هستند

فیلتر نویسی سهامی که مستعد رشد در آینده هستند ممکن است زیاد باشد اما مهم این است که بتوان فیلترهای مناسب را نوشت و سیگنال خوبی از آن گرفت. یکی از فیلترهایی که میتواند برای نوسان گیری در سهم نیز مناسب باشد شناسایی سهامی است که قیمت آخرین معامله آنها بالاتر از قیمت پایانی باشد حال درصد آن هر چقدر بیشتر باشد بهتر است. به عنوان مثال قیمت پایانی سهمی -3% باشد اما آخرین معامله آن در محدوده +2% باشد. البته در این خصوص نیز بحث زیاد است و صرفا نباید به نوشتن فیلتر و خریدن سهم با دریافت خروجی های این فیلتر نیز بسنده کرد. بعد از شناسایی سهامی که دارای حالت ذکر شده هستند باید حجم معاملات را هم مشاهده کرد. به عنوان مثال ممکن است قیمت سهمی از -2 درصد به +2 درصد افزایش یابد ولی وقتی حجم معاملات مشاهده شده در این بازه قیمتی را مشاهده میکنید ببینید که به عنوان مثال 50000 سهم معامله شده در حالی که حجم کل معاملات سهم تا آن 1000000 بوده است و این نشان میدهد حجم معامله شده ممکن است صرفا یک رنج مثبت بوده و تقاضای آنچنانی برای ادامه رشد قیمت وجود نداشته باشد و این سهم نمی تواند یک سهم خوب برای بررسی باشد. در شکل زیر قادرید حجم معاملات را در بازه زمانی که از فیلتر استفاده میکنید؛ مشاهده نمایید. برای مشاهده کافی است بر روی اطلاعات تکمیلی در صفحه نماد رفته و بر روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی ریز معاملات کلیک کنید و به همین ترتیب قادرید حجم معامله شده در بازه زمانی مورد نظر را مشاهده کنید.

فیلتر سهامی که مستعد رشد هستند

2/ فیلتر سهامی که مستعد بررسی برای فردا هستند

>برای نوشتن فیلترسهامی که با توجه به نکات گذشته میتوانند برای روز آینده مورد بررسی قرار گیرند، کافی است دستور زیر را کپی کرده و در بخش فیلتر سایت tse تایپ کنید. در صورتی که تمایل دارید اختلاف بین آخرین معامله و قیمت پایانی افزایش یابد میتوانید عدد 3 در تصویر که به معنای اختلاف 3 درصدی بین قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله است را تغییر دهید. 

(plp)-(pcp)>3 && (pd1)< (tmax) && (plp) <= 0

فیلتر سهامی که مستعد بررسی برای فردا هستند

در فیلتر بالا سهامی که در قیمت های منفی هستند را نشان میدهد اما اگر قدی بر روی قیمت نداشته باشیم میتوانیم از فیلتر زیر برای شناسایی سهامی که قیمت اخرین معامله بلا قیمت پایانی اختلاف دارند را پیدا کنیم. یعنی فرص کنید که آخرین معامله در محدوده های 4 درصد و قیمت پایانی در محدوده های 1 درصد باشد و یا اینکه آخرین معامله -1% و قیمت پایانی -4% باشد. یعنی یک اختلاف 3 درصدی بین اخرین معامله و قیمت پایانی وجود دارد. لازم به ذکر است که قادر به تغییرات درصد ذکر شده در فرمول نیز میباشید ولی محدوده های 3 درصد و 4 درصد میتواند گزینه های بهتری برای بررسی سهام باشد.

(plp)-(pcp)>3 && (pd1)< (tmax)

حال برای دسترسی ساده به این فیلتر معاملاتی در نماد ها پیشنهاد میکنم ربات تابلو خوانی را نصب کنید.  ما در ربات تابلو خوانی در بورس فیلترهای کاربردی و کلی اطلاعات دیگر را گرد آوری کردیم. برای دسترسی به این ربات تابلو خوانی کافی است که وارد مقاله ربات تابلو خوانی در بورس شوید و این ربات کاربردی را آموزش ببینید و استفاده کنید.

3/ فیلتر سهام با کاهش قیمت بالا در یک ماه گذشته

گاهی اوقات شناسایی سهامی که در یک ماه گذشته کاهش قیمت زیادی داشته اند میتواند در جهت شناسایی یک سهم و از طرفی نوسان گیری روزانه مناسب باشد. به عنوان مثال سهامی که در یک ماه گذشته 20 تا 25 درصد کاهش قیمت داشته است و یا شناسایی سهامی که در یک هفته گذشته حدود 20 درصد ریزش قیمت داشته است و در حال حاضر با یک حجم بالا دارای صف فروش است. اینها نمونه فیلتر هایی هستند که میتواند در کوتاه مدت با در نظر گرفتن حدی از ریسک یک بازدهی مناسب را در کوتاه مدت از سهم انتظار داشت. به عنوان مثال فیلتر زیر در خصوص سهامی می باشد که در یک ماه گذشته بیش از 20 درصد کاهش قیمت داشته است. حال شما میتوانید با توجه به درصد دلخواه خود عدد ” 20 ” را به درصدهای دیگر تغییر دهید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که این فیلتر افزایش سرمایه های اعمال شده در سهم را در نظر نمی گیرد چرا که مبنای آن بر اساس قیمت های یک ماه گذشته می باشد.

 

true==function()
{

var MaxPrice=function(){
var max=[ih][0].PriceMax;
var ipos;
for(ipos=0;ipos<30 ;ipos++)
if(max<[ih][ipos].PriceMax)
max=[ih][ipos].PriceMax;
return max;
};

if(
( (pl) / MaxPrice() ) < 0.8
)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

 

فیلتر سهام با کاهش قیمت بالا در یک ماه گذشته

4/ فیلتر ورود پول هوشمند در سهم 

یکی از فیلترهای مهم و پرکاربرد در بورس تهران فیلتر ورود پول هوشمند در سهم می باشد. یعنی سرمایه گذار قادر است با استفاده از فیلترنویسی سهامی که ورود نقدینگی در آنها اتفاقا افتاده است را تشخیص دهد. یکی از فیلترهایی که میتواند ورود نقدینگی به سهم را مشخص کند حجم معاملات است که استفاده از آن می تواند کمک بسیاری به سرمایه گذار کند و با استفاده از آن سهامی که به یک باره حجم معاملات آن افزایش پیدا میکند را در فیلتر مشخص کرد. دستور زیر فیلتر ورود نقدینگی به سهم را نشان میدهد. اما به خاطر داشته باشید که باید وضعیت تکنیکال و تابلو خوانی سهم را هم مد نظر داشته باشید تا با استفاده از ان قادر باشید سهامی که ورود نقدینگی در ان اتفاق افتاده است را تشخیص دهید و سپس اقدام به معامله کنید چرا که ممکن است حجم معاملات سهمی بالا باشد و هشدار معاملاتی را صادر کند ولی سهم به لحاظ تکنیکالی در محدوده مقاومت باشد یعنی اینکه عده ای در حال خالی کردن سهم هستند و این خود نشان از خروج نقدینگی است. برای تعیین سهامی که ورود نقدینگی در آنها اتفاق افتاده است؛  کافی است دستور زیر را کپی کرده و در بخش فیلتر سایت tse تایپ کنید.

(([ih][0].QTotTran5J + [ih][1].QTotTran5J + [ih][2].QTotTran5J + [ih][3].QTotTran5J + [ih][4].QTotTran5J + [ih][5].QTotTran5J)/6)*4 < (tvol)

فیلتر ورود پول هوشمند در سهم 

5/ فیلتر صف فروش

فیلتر صف فروش در واقع نمادهایی را نشان میدهد که دارای صف فروش می باشند. برای این کار کافی است فیلتر زیر را copy کرده و در قسمت فیلترهای دیده بان بازار سرمایه paste کنید. ( توجه کنید که فیلتر در سایت برعکس می باشد ولی با قراردادن در فسمت فیلتر سایت مشکل برطرف می شود.)

(po1)==(tmin) && (qo1)!=0

فیلتر صف فروش

با اعمال کردن این فیلتر کلیه شرکت هایی که در بازار صف فروش می باشد نشان داده می شوند که پس از این مرحله باید یک خروجی از این فیلتر ها در بازار بگیریم. برای این کار کافی است که خروجی اکسل مربوط به نمادهای دارای صف فروش را گرفته و سپس آنها را با هم جمع کنیم تا ارزش صف فروش در بازار به دست آید.

فیلتر نویسی در بورس

6/ فیلتر قدرت خریدار به فروشنده

یکی از فیلترهای پرکاربرد در دیده بان بازار فیلتر سنجش قدرت خریدار به فروشنده می باشد که سرمایه گذار می تواند با استفاده از آن در طول روز سهامی که قدرت خرید بالایی دارند را شناسایی کند. از طرفی اگر قصد خرید سهامی را داشته باشید که قدرت فروش در آن بالاست میتوانید از خرید سهم مورد نظر صرف نظر کنید. به همین منظور کافی است دستور زیر را کپی کرده و در بخش فیلتر سایت tse تایپ کنید. فیلتر زیر قدرت 4 برابری خریدار را نسبت به فروشنده نشان میدهد که شما میتوانید تا تغییر این عدد به 3 قدرت خریدار را 3 برابر فروشنده در نظر بگیرید. 

 ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)> 4* ((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)

شکل زیر فیلتر قدرت خریدار به فروشنده را نشان میدهد که قدرت خریدار 4 برابر فروشنده می باشد. حال به راحتی قادرید با تغییر 4 به عدد های دیگر قدرت نسبی خریدار را کم و یا زیاد کنید.

فیلتر قدرت خریدار به فروشنده

کارکرد نسبت قدرت خریدار به فروشنده چیست

اگر در بررسی تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس و در بخش قدرت خریدار به فروشنده؛ نسبت  خریدار به فروشنده به سمت صفر میل کند نشان دهنده قدرت خرید قوی در سهم است. به بیان دیگر این نسبت نشان می‌دهد که فروشنده ها با تعداد زیاد ولی با حجم کم فروشنده ولی خریدارها با تعداد کم ولی با حجم زیاد خریدار سهم هستند. حال فرض کنید نسبت تعداد خریدار به فروشنده در سهمی 0.9 است. حال سوال اینست که آیا این نسبت مناسب است یا خیر. برای توضیح این مثال باید گفت زمانی که نسبت خریدار به فروشنده برابر 1 باشد یعنی تعداد خریداران با فروشندگان برابر است و هیچگونه قدرتی در هیچ سمتی نیست اما زمانی که این نسبت کاهش می یابد و به محدوده های 0.5 میرسد یعنی قدرت خریدار دو برابر فروشنده است. برای تشخیص این سیگنال نباید صرفا یک روز را مبنای کار قرار داد بلکه باید این روند را برای چند روز دنبال کرد تا در نهایت جهت حرکتی سهم را تشخیص داد و بر همان اساس اقدام به خرید سهم کرد. البته این نسبت در جهت ایجاد فشار فروش در سهم نیز به کار میرود. فرض کنید شما سهمی را دارید و بعد از بررسی به این نتیجه رسیده اید که فشار فروش در سهم بالا می باشد. اولین اقدام این است که سهم را بررسی کرده و میبینید که به لحاظ تکنیکالی نیز سهم در محدوده مقاومتی قرار دارد؛ حال قدرت فروشنده در سهم نیز تاییدی بر فروش بوده و در نهایت باید در خصوص سهم تجدید نظر کنید.

کارکرد نسبت قدرت خریدار به فروشنده چیست

شکل مقابل نسبت خریدار به فروشنده در نماد کسرا را نشان میدهد. حجم معاملات سهم 2 میلیون است که این  تعداد توسط 36 کد معاملاتی خریداری و توسط 127 نفر فروخته شده است. حال اگر حجم معاملات 2 میلیونی را بر تعداد کل خریداران تقسیم کنیم به طور میانگین هر کد معاملاتی 55000 سهم خریداری کرده و به طور میانگین هر کد 15000 برگ سهم فروخته شده است و این نشان میدهد قدرت خریدار بیشتر است. حال خریدار ممکن است با اطلاعات سهم را خریداری کرده و یا قصد سفته بازی در سهم را دارد و به همین دلیل اقدام به خرید سهم با قدرت بالا کرده است.

فیلتر قدرت خریدار به فروشنده


کتاب آموزش فیلتر نویسی در بورس

در خصوص فیلتر نویسی کاربردی در بورس تا به حال کتابی منتشر نشده است ولی ما سعی میکنیم در مقالاتی جداگانه در خصوص آموزش فیلتر نویسی در بورس به صورت کامل توضیحاتی ارائه دهیم. عدم انتشار کتاب در خصوص فیلتر نویسی به این دلیل می باشد که سرمایه گذار قادر است با دانستن برخی از المان های حوزه فیلتر نویسی، به سادگی فیلترهایی که مد نظرش است را نوشته و از آن در بازار استفاده کند و همانطور که در بالاتر هم ذکر شد کار مهم تدوین فیلترهای کاربردی توسط سرمایه گذار است که این به تجربه فرد در بازار بستگی دارد. البته در حال حاضر کارگزاری آگاه کلاس آموزش فیلتر نویسی کاربردی در بورس را برگزار میکند که شرکت کنندگان با مراجعه به سایت باشگاه مشتریان کارگزاری اگاه قادر به ثبت نام در این دوره کاربردی می باشد. در این دوره آموزشی سرمایه گذاران قادرند با مفاهیم و المان های فیلتر نویسی آشنا شده و به تدریج توانایی خود را در این حوزه افزایش دهند و به مروز زمان قادر به نوشتن فیلترهای کاربردی در بورس شوند.


دسترسی به فیلترهای کاربردی در بورس

برای اینکه به تمامی فیلترهای بالا ساده و اسان دسترسی داشته باشید و بی نیاز از نوشتن این فیلترها در دیده بان بازار شوید پیشنهاد میکنم ربات تابلوخوانی در بورس را در تلگرام با آی دی @rasadkhoneh_bot سرچ کنید و پس از آن در منو اصلی ربات با کلیک بر روی دکمه ” فیلترهای کاربردی” از فیلترهای پرکاربرد استفاده کنید. برای دریافت جزییات بیشتر در خصوص ربات تابلوخوانی روی لینک کلیک کنید.

 

پیشنهاد میکنم مقالات زیر را نیز مطالعه کنید

فیلتر نویسی در بورس : فیلتر قدرت خریدار به فروشنده

چگونه نوسان گیری کنیم

کدام صندوق بورسی را خریداری کنم

نوشته های مشابه

31 دیدگاه در “فیلتر نویسی کاربردی در بورس، 6 فیلتر پرکاربرد

 1. mehdi34a گفت:

  لطفا مقالات را بصورت دانلود هم بزارید تا بتونیم دانلود کنیم‌و خواستیم چند بار بخونیم راحت تر باشه.
  ممنون از شما.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   از صفحات عکس بگیرید

 2. سید حمزه نیاکان گفت:

  مثل همیشه عالی و شسته رفته
  خیلی ممنون
  خداروشکر که هستید

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 3. نوری گفت:

  استاد افضلیان لطفا فیلتر های بیشتری در سایت بزارید. فکر کنم کلا دوتا فیلتر معرفی کردید که کافی نیستند.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   اصولش رو باید یاد بگیرید. در کلاس فیلتر نویسی شرکت کنید

  2. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   فیلترها رو شما باید خودتون بتونید بنویسد. من مهم ها رو ذکر کردم

 4. داود گفت:

  سلام استاد
  سوالی از خدمتتون داشتم
  در سایت tsetmc در بخش راهنما علاوه بر توضیحات درباره فرمت های فیلتر نویسی توضیحاتی هم درباره کدنویسی داده است
  سوالی که داشتم این است که میشه بفرمایید بر اساس چه زبان برنامه نویسی است و توابع آن شامل چه چیزهایی می شود .
  با تشکر

 5. حمید گفت:

  سلام.لطفا ساخت فیلتری که شرکتهای با بتا منفی رو نشون بده رو اموزش بدید.

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   این فیلتر رو متاسفانه ندارم

 6. tyy گفت:

  الان این اموزش فیلتر نویسی بود؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   فيلتر آماده هست كه كاربرد دارد. براي اموزش در كلاس اموزشي اگاه شركت كنيد
   bashgah.com/edu

 7. علی اصغر قربانی گفت:

  با سلام خیلی دوسدارم بسیار با علم و دانش بورس وارد بازار بورس شوم راهنماییم کنید کجا باید کلاس پیشرفته شرکت کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام و احترام
   دوره های آموزشی در کارگزاری آگاه تشکیل می شود که از صفر تا 100 می باشد. کافی است به صفحه باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مراجعه کنید

 8. رضا قاسمی گفت:

  در موردبازه زمانی که بخاییم حجم رو نگاه کنیم مثلا از 2-تا2+میشه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   متوجه سوال شما نشدم. منظورتون حجم معاملات هست؟

 9. مینا گفت:

  مثل همیشه عالی بود سپاس.ریزش بازار ایا میشود پیشبینی کرد؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام
   بلهخ با استفاده از جریان نقدینگی خروحی میتونید بازار رو تشخیص بدید

 10. با سلام …. اسدی هستم ….. من در سایت TSETMC یک قالب ساختم که یه آیکن بنام رتبه قدرت نسبی دارد ….. منتهی فیلترش رو ندارم … لذا فیلتر رتبه قدرت نسبی ( بر اساس کانسلیم : که بین 30 و 95 باشه ) که رشد نمادهای بورسی را برای یک دوره 6 ماهه بررسی میکند …… لطفا در صورت امکان این فیلتر رو برایم در یک فایل ارسال کنید …..
  ایمیل من : alfa92beta@gmail.com ….. از همکاری شما کمال تشکر را دارم
  پیشگام یا پسرو
  معمولا در یک گروه صنعتی در حال رشد، دو تا سه سهم هستند که از رشد خوب و قابل قبولی برخوردارند و بقیه سهام موجود در گروه تعریف چندانی ندارند. به عقیده آقای اونیل شما می توانید به طور مشخصی شانس یک سرمایه گذاری سودآور را افزایش دهید و این در صورتی است که سرمایه گذار، یک سهم از سهام شرکت های پیشرو در صنایع را داشته باشد. برای تشخیص اینکه یک سهم پیشگام است یا پسرو مقیاس ساده ای وجود دارد. اگر قدرت قیمت نسبی سهم در مقیاس ۱ تا ۹۹، زیر ۷۰ باشد، نشان دهنده آن است که سهم مورد نظر از سهام بهتر گروه عقب است. این بدان معنی نیست که قیمت سهم مورد نظر بالا نمی رود، بلکه بدان معناست که اگر بالا رود به اندازه سهام پیشگام افزایش قیمت نخواهد داشت.

  1. mehdi afzalian گفت:

   با سلام
   فیلتر قدرت خریدار به فروشنده در مقاله ای در سایت موجود هست.

   صنایع پیش رو در واقع صنایعی هستند که مورئ توجه بازار هستند

   1. عطاء اسدی گفت:

    سلام مجدد …. نه منظورم رتبه هست نه قدرت خریدار به فروشنده !!! …. یه فیلتری که نشان دهنده قدرت نسبی باشه که اعداد باید بین 30 و 95 باشه ….

 11. رحیمی گفت:

  سلام
  استاد در فیلتر بالا نوشتید قیمت آخریم معامله هم منفی باشد plp) <= 0)
  یعنی اگه قیمت آخرین معامله مثبت بود سهم مستعد رشد نیست؟

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   فرقی ندارد. اختلاف بین اخرین معامله و پایانی مد نظر هست

 12. سیروس نادری گفت:

  سلام دنبال یه سوالم هنوز پاسخ پیدا نکردم اگه بخوایم فیلترهای نوشته شده رو تو یه سیستم دیگه باز کنیم چطوریه الان ساخت اکانت سازمان بورس ظاهرن مشکل داره و نمیشه ثبت نام کرد روش این کار چه جوریه ممنون

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام
   برای این فیلترها نیاز به ثبت نام ندارید

 13. لیلی گفت:

  سلام
  بسیار سپاسگزارم از آموزش آسان و مفید تان . موفق باشید

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   ممنونم

 14. مجید گفت:

  با سلام
  اگه میشه یک فیلتر بنویسید که سهم با پایانی +3 وبا -4 در حال معامله باشه
  ممنون میشم….

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   در کلاس آموزش فیلتر نویسی در آگاه شرکت کنید.

 15. امیر گفت:

  سلام خدا قوت
  اگر امکانش هست فیلتر زیر رو برای بنده بنویسید
  کمترین قیمت روزانه بین ema موینگ اوریج نمایی ۹ و ۱۹ قرار بگیرد.
  ممنون از لطف شما

  1. mehdi afzalian گفت:

   سلام

   برای فیلترها باید در کلاس اموزش شرکت کنید.

   تو سایت ها هم معمولا کلی فیلتر هیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *