آموزش استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

مدرس دوره: علی شریف آزاده
هزینه دوره: 45000 تومان
نوع برگزاری: آنلاین

آموزش استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

دوره آموزشی استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

استراتژی معاملاتی یکی از نیاز های اساسی هر سرمایه گذاری در معاملات می باشد و این به خصوص در بازار های دوطرف نمود بیشتری دارد و سرمایه گذاران نیز ترجیح میدهند بر اساس یک استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی معامله کنند. همه سرمایه گذاران برای موفقیت در بازارهای مالی باید تحلیل های مربوط به آن بازار را دانسته تا بتوانند معاملات موفقی داشته باشند. اما یکی از تحلیل هایی که سرمایه گذاران نیاز به آموزش و یادگیری دارند تحلیل تکنیکال می باشد. تحلیل تکنیکال یا تحلیل تکنیکی روشی برای پیش بینی قیمت در بازارها، بر اساس مطالعه و بررسی تاریخچه قیمت و حجم معاملات در بازار به کار می باشد که سرمایه گذاران بسیاری از این روش تحلیل در بازار استفاده میکنند.

واژه تکنیکال وقتی در مورد بازارها و معاملات استفاده می شود، معنایی بسیار متفاوت از معنای رایج آن دارد. استفاده از تحلیل تکنیکال برای بررسی یک بازار با توجه به رفتارها و خرد جمعی شکل گرفته در بازار می باشد. چرا که تحلیل تکنیکال نموداری بر مبنای قیمت های گذشته سهم می باشد که از آن برای پیش بینی قیمت سهم در اینده استفاده می شود.

تحلیل تکنیکال کلاسیک یکی از تحلیل هایی می باشد که سرمایه گذاران با استفاده از آن قادرند به سادگی بازار را تحلیل کرده و در معاملات خود از آن ها استفاده کند. مباحثی مانند خط روند، واگرایی ها، میانگین های موزون، کانال ها و … از جمله مباحثی می باشد که در تحلیل تکنیکال مقدماتی در خصوص آن صحبت می شود.

 

معرفی دوره آموزشی استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

یکی از ساده ترین و در عین حال پربازده ترین استراتژی های معاملاتی در بازارهای مالی استفاده از «کانالهای قیمتی» می باشد. از علل این امر یکی این است که در بیشتر موارد، قیمت تمایل دارد تا در چهارچوب یک ساختار کانالیزه به حرکت بپردازد و لذا فرصت های معاملاتی که بر اساس کانالهای قیمتی پدید می آیند بسیار پرشمار بوده و امکان معاملات متعدد را فراهم می کنند. علت دیگر پربازده بودن استراتژی های مبتنی بر کانالها، وضعیت بسیار مناسب نسبت ریوارد به ریسک (Reward/Risk Ratio) می باشد به طوری که در بیشتر موارد، معاملات مبتنی بر کانالها دارای نسبت R/R بیشتر از ۱ هستند. برآیند این عوامل باعث می شود تا امید ریاضی «استراتژی های مبتنی بر کانالها» مثبت بوده و زمینه مناسبی جهت سودآوری معامله گرانی که از این سبک استفاده می کنند فراهم گردد.

در دوره حاضر کوشیده می شود تا ضمن تعریف کانالها و تشریح انواع مختلف آنها بر حسب معیارهای گوناگون و کاربردهای مختلف کانالها در مباحث تحلیل گری، چندین استراتژی سودآور معاملاتی نیز همراه با جزئیات عملیاتی به مخاطب ارائه شود. به منظور تفهیم هر چه بهتر این استراتژی ها، از نمونه های پرشماری در بازارهای گوناگون و در چهارچوب های زمانی مختلف بهره برده ایم تا مخاطب به صورت کامل به این راهبردها تسلط کافی را پیدا کند.  

 

مخاطبین دوره استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

این دوره معاملاتی مناسب سرمایه گذارانی می باشد که بیشتر با استفاده از تحلیل تکنیکال در بازار معامله میکنند و بیشتر هم مناسب افرادی می باشد که قصد دارند با استفاده از تحلیل تکنیکال کلاسیک در بازار معامله کنند.

 

هدف های دوره استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها

۱- تعریف کانالها و تقسیم بندی آنها بر حسب معیارهای مختلف

۲- ارائه استراتژی های معاملاتی مبتنی بر کانال ها همراه با مثال های پرشمار

۳- تشریح دیگر کاربردهای تحلیلی کانال ها در برآورد مسیر آتی بازارهای مالی

۴- تعیین میزان ریسک به ریوارد در کانال ها بر اساس موقعیت معاملاتی

 

مدرس دوره : علی شریف آزاده

 عضو فدراسیون بین¬المللی تحلیل¬گران تکنیکال (IFTA)

 عضو انجمن تحلیل¬گران تکنیکال انگلستان (STA)

 بنیانگذار و مدیر وبسایت  CyclicalWaves.com
 معامله گری در بازارهای جهانی از سال ۱۳۸۸ و بورس تهران از سال۱۳۹۰

 مدرس و تحلیلگر ارشد موسسه مطالعات و پژوهشهای اقتصاد ایرانیان (از سال ۱۳۹۳)

 همکاری با بولتن پژوهشی کارگزاری تخت جمشید دوبی (PCM) سال۱۳۹۱

 مدرس دوره های بازارهای مالی

ثبت نام این دوره آموزشی به پایان رسیده است. مشاهده تمام دوره‌ها

ثبت نام غیر فعال شده است!

آموزش استراتژی معاملاتی مبتنی بر کانال ها


تاریخ شروع: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
زمان برگزاری: یک شنبه 17 الی 20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *