آشنایی با بورس

مقایسه سود سالیانه سرمایه گذاری در بورس با یارانه نقدی

مقایسه سرمایه گذاری در بورس با رایانه نقدی

سرمایه گذاری در بورس امروزه باید به عنوان یکی از سرمایه گذاری هایی باشد که عموم افراد با آن آشنا باشند چرا که شناخت این بازار عملا شناخت وضعیت کلی اقتصاد به حساب می آید و اگر شما قادر به شناخت اقتصاد باشید به آسانی قادر به پیش بینی بازارهای مالی در برهه های زمانی مختلف خواهید بود و زمانی که به دلیل بالا رفتن ارزش دلار، کاهش ارزش پول خود را شاهد هستید به سادگی قادر به سرمایه گذاری در یکی از بازار های مالی مانند طلا، ارز، سکه، بورس و مسکن خواهید بود و به سادگی می توانید از کاهش ارزش پول خود جلوگیری کنید.

سرمایه گذاری در بورس برای چه کسانی مناسب است؟

ممکن است تا به حال شنیده باشید که سرمایه گذاری در بورس دارای زیان است و کسی نباید به سراغ این سرمایه گذاری برود. اما به شخصه خدمت‌تان عرض میکنم که این جمله دروغی بیش نیست. در خصوص این جمله مثالی میزنم. زمانی که از خانه بیرون می روید ممکن است هر جور اتفاقی برای شما رخ دهد پس در این حالت نباید به خاطر ریسک هایی مانند دزدی، تصادف و … از خانه خارج شوید و به کارهای روزمره خود برسید. برای سرمایه گذاری در هر بازاری ریسک های همان بازار وجود دارد، بنابراین سرمایه گذار باید در ابتدا تخصص لازم برای فعالیت در بورس را بدست آورد و سپس اقدام به سرمایه گذاری در این بازار کند. از طرفی میزان حداقل سرمایه گذاری در بازار بورس 5۰۰۰۰۰ تومان می باشد که به نسبت بازارهای دیگر بسیار پایین تر است و هر سرمایه گذاری می‌تواند با حداقل سرمایه فعالیت خود را دربازار سرمایه شروع کند و رفته رفته با آشنا شدن با این بازار و کسب آموزش لازم، فعالیت خود را در این حوزه گسترش دهد و به مرور زمان سرمایه بیشتری را وارد این بازار کند.

سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا یارانه نقدی؟

تا به اینجای کار گفتیم که هر سرمایه گذاری با حداقل سرمایه میتواند وارد بازار بورس شود و از مزایای این بازار بهره مند گردد و مهم نیست که دانشجو، خانه‌دار، بازنشسته و یا حتی کارمند باشید بلکه معاملات در بازار سرمایه به گونه ای می باشد که شما قادرید حتی با گوشی موبایل هم در این بازار معامله و خرید و فروش کنید. اما بحثی که در این بخش داریم در ارتباط با یارانه نقدی می باشد که هر ماهه به حساب اعضای خانوار واریز می شود. در حال حاضر ماهانه 45000 تومان به حساب هر یک از اعضای خانوار واریز می‌شود که اگر روزی اعلام شود یارانه نقدی به افراد تعلق نمی گیرد؛ ممکن است خیلی از افراد صرفا به دلیل همین یارانه 45000 تومانی ناراحت شوند که چرا یارانه ما حذف شد و نتیجه آن بد و بیراه گفتن به این و آن می باشد. حال بیایید بررسی کنیم که اگر در سال 97 با حداقل سرمایه در بازار بورس سرمایه گذاری می کردید به صورت میانگین ماهانه به چه اندازه سود می کردید. شکل زیر میزان بازدهی خرید عرضه های اولیه را در سال 97 و در مقابل کل یارانه نقدی را به تناسب آن نشان میدهد.

سرمایه گذاری در بورس

بازدهی خرید عرضه‌های اولیه در مقابل دریافت یارانه نقدی

سرمایه گذاری در بورس و خرید عرضه اولیه و ارتباط آن با یارانه نقدی که ماهانه از طرف دولت به خانواده ها داده می شود در شکل بالا مورد بررسی قرار گرفته است. همانطور که مشاهده میکنید اگر سرمایه گذاری صرفا عرضه های اولیه را خریداری کند و در زمان متعادل شدن سهام شرکت آن را به فروش برساند می تواند بازدهی به مراتب بالایی را کسب کند به گونه ای که این بازدهی در سال 97 به ازای هر کد بورسی 4/000/000 تومان بوده است در حالی که یارانه نقدی تعلق گرفته از طرف دولت 546/000 تومان بوده است و این نشان میدهد که سرمایه گذاری در بورس با هدف خرید عرضه اولیه بازدهی حدود 7 برابری نسبت به یارانه نقدی داشته است. این نشان میدهد که هر فردی صرفا با خرید عرضه اولیه میتواند بازدهی مناسبی را  در طی یک سال کسب کند. حال اگر قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید “شرط های اولیه سرمایه گذاری موفق در بورس” را باید رعایت کنید تا بتوانید سرمایه گذاری موفقی را داشته باشید.

کلاس آموزش بورس، یک شروع خوب برای سرمایه گذاری

شرکت در کلاس‌های آموزش بورس اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع یک سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. به همین دلیل به همه افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند پیشنهاد میکنم که حتما در کلاس های آموزش بورس که در کارگزاری اگاه تشکیل می شود و عمدتا هم به صورت رایگان می باشد شرکت کنند تا یک شناخت کلی نسبت به بازار سرمایه و سرمایه گذاری در بورس به دست آئورند و رفته رفته با گذشت زمان توانایی خود را در این حوزه افزایش دهند که ان هم شرکت در کلاس های اموزش تحلیل تکنیکال و آموزش تحلیل بنیادی و … می باشد. اگر قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید و به تازگی وارد بازار سرمایه شده اید و قصد فعالیت در این بازار پر ریسک را دارید ما به شما کلاس آموزش بورس را پیشنهاد می کنیم چرا که هر سرمایه گذاری می تواند با گذراندن  کلاس های آموزشی بورس و تمرین و تکرار مباحث، معامله کردن در بورس و پس از آن کسب تجربه، به یک معامله گر موفق در بورس تبدیل شود.

بنابراین پیشنهاد میکنم که با دریافت کد بورسی برای خود و سایر اعضای خانواده خود یک سرمایه گذاری موفق را با پول کم ولی با بازدهی بالا شروع کنید و اگر فرصت خرید و فروش ندارید حداقل عرضه های اولیه را در بازار خریداری کنید. برای خرید عرضه اولیه نیاز به دریافت کد بورسی دارید که پس از دریافت کد بورسی میتوانید خرید و فروش خود را در بورس شروع کنید.

قبل از شروع سرمایه گذاری در بورس نیاز به دریافت کد بورسی به صورت رایگان دارید که میتوانید از طریق لینک زیر وارد شوید و از کارگزاری اگاه کد بورسی دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.